Polska - Włochy: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć finał MŚ siatkarzy?

11.09.2022 20:30
Bartosz Kurek

Polska - Włochy: transmisja TV online. Gdzie obejrzeć wielki finał MŚ siatkarzy 2022? Mistrzowie świata w niedzielny wieczór w katowickim Spodku staną przed szansą zdobycia trzeciego tytułu z rzędu. Na drodze biało-czerwonych stanie reprezentacja Italii. Na jakim kanale będzie transmitowany finał MŚ Polska - Włochy? Zapoznaj się z podstawowymi informacjami.

Polscy siatkarze po nieprawdopodobnym meczu pokonali w półfinale Brazylię 3:2. Z początku wydawało się, że biało-czerwoni nie dadzą wyszarpać sobie zwycięstwa, prowadząc 2:1 w setach. Jednak Canarinhos doprowadzili do tie-breaka, a tam górą byli mistrzowie świata, triumfując 15:12.

- Cieszymy się z awansu do finału, ale wiemy, że mamy jeszcze ostatni mecz do wygrania. Skupiamy się tylko i wyłącznie na tym, zapominamy o tym, co było wcześniej - zapewniał Aleksander Śliwka.

Kiedy finał MŚ siatkarzy 2022? O której godzinie zagrają Polacy?

Zespół Nikoli Grbicia był pierwszym finalistą MŚ siatkarzy 2022 i na rywala musiał czekać. W drugiej parze Włosi podejmowali Słoweńców. Mistrzowie Europy dość gładko pokonali współgospodarzy turnieju, nie oddając im nawet seta.

Polska - Włochy: Transmisja TV online finału MŚ

Finał MŚ siatkarzy Polska - Włochy będzie niezwykle emocjonujący. Pod koniec XX wieku Italia trzy razy z rzędu zdobywała mistrzostwo świata. Na początku XXI wieku trzy razy mistrzami świata zostawali Brazylijczycy (2002, 2006, 2010). Ostatnio w 2014 i 2018 roku najlepszą drużyną globu była Polska. Czy podobnie jak Włosi i Brazylijczycy biało-czerwoni wywalczą trzeci mistrzowski tytuł z rzędu?

To będzie trzeci mecz Polska - Włochy w tym sezonie. Poprzednio obie ekipy spotkały się w Lidze Narodów. Najpierw w fazie grupowej Polacy przegrali 1:3, a w meczu o brązowy medal rozbili podopiecznych Ferdinando de Giorgiego 3:0. Jak będzie w finale MŚ siatkarzy?

Polska - Włochy: Gdzie obejrzeć finał MŚ siatkarzy na żywo?

Polska - Włochy zaplanowano w niedzielę 11 września. Finał MŚ siatkarzy będzie transmitowany na antenie Polsatu Sport, TVP 1 i TVP Sport i online na sport.tvp.pl i na platformie Polsat Box Go. Relacja na żywo zostnaie także przeprowadzona na sport.radiozet.pl.