Zamknij

Polska - Włochy: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz LN siatkarek?

25.05.2021 18:25
Polska - Włochy
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

Polska - Włochy w Lidze Narodów siatkarek 2021 na żywo na sport.radiozet.pl. Transmisja i live stream z pierwszego meczu reprezentacji Polski siatkarek w Lidze Narodów. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć spotkanie Polska - Włochy w LN siatkarek 2021.

  • Reprezentacja Polski na inaugurację Ligi Narodów siatkarek 2021 zagra z Włochami
  • Turniej odbędzie się w "bańce" w Rimini
  • Sprawdź szczegóły transmisji: kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć spotkanie Polska - Włochy w LN siatkarek 2021

Polska - Włochy NA ŻYWO. Siatkarski sezon 2020 był całkowicie stracony. Przez pandemię COVID-19 nie odbyły się ani igrzyska olimpijskie, ani Liga Narodów, przez co reprezentacja Polski nie mogła skonsumować pierwszych od lat sukcesów - piątego miejsca w LN 2019 i czwartej lokaty w mistrzostwach Europy. Dopiero teraz podopieczne Jacka Nawrockiego będą miały okazję potwierdzić, że żeńska siatkówka zmierza w dobrym kierunku i robi systematyczne postępy.

W porównaniu do 2019 roku kadra nieznacznie się zmieniła. Trzon wciąż mają stanowić Malwina Smarzek-Godek i Magdalena Stysiak. Bogatsza o nowe doświadczenia jest Zuzanna Górecka, jedna z lepszych zawodniczek TAURON Ligi, która pod nieobecność Natalii Mędrzyk i kontuzjowanego Martyny Grajber najpewniej będzie pierwszym wyborem na pozycji przyjmującej. W kadrze brakuje też czołowej rozgrywającej świata Joanny Wołosz, a uraz w ostatniej chwili z udziału w zmaganiach wykluczył Martę Krajewską. W składzie na LN 2021 znalazło się ostatecznie 16 siatkarek.

Polska - Włochy w telewizji i live stream w internecie

Na inaugurację imprezy biało-czerwone zmierzą się z... włoską kadrą B. Podstawowe zawodniczki pod wodzą pierwszego szkoleniowca Davide Mazzantiego przygotowują się już do igrzysk olimpijskich w Tokio. Drużynę poprowadzi Cesare Bregoli.

Choć wiele drużyny podążyło podobną ścieżką co Italia, trener Jacek Nawrocki przekonuje, że to wcale nie musi oznaczać łatwiejszej drogi do półfinału. - Ciężko znaleźć "lżejszych" rywali w Lidze Narodów, bo nawet zespoły teoretycznie słabsze prezentują styl gry, z którym mamy rzadki kontakt. Mam tu na myśli głównie drużyny z Azji. Każdy mecz będzie wyzwaniem i doświadczeniem, ale też walką punkty. Nie widzę większych zależności jeśli chodzi o kolejność spotkań - ocenił szkoleniowiec.

Liga Narodów siatkarek 2021 odbędzie się w "bańce" w Rimini. Na zawodach zabraknie nawet dziennikarzy. Wszystkie drużyny w 27 dni rozegrają po 15 spotkań, a cztery najlepsze awansują do strefy medalowej.

Polska - Włochy: Gdzie obejrzeć- transmisja TV i ONLINE

Mecz Polska - Włochy w Lidze Narodów siatkarek 2021 odbędzie się we wtorek 25 maja o godz. 19:00. Transmisja TV w TVP Sport i Polsat Sport oraz online na stronie sport.tvp.pl i ipla.tv.

RadioZET.pl/PAP