Zamknij

Polska - Włochy: Kiedy i o której godzinie mecz Polek w Lidze Narodów?

25.05.2021 18:30
Polska - Włochy
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polska - Włochy - GODZINA i DATA meczu w Lidze Narodów 2021. Kiedy pierwszy mecz Polek w LN? O której godzinie grają? Mecz Polska - Włochy będzie pierwszym spotkaniem biało-czerwonych w Siatkarskiej Lidze Narodów. Jak wypadnie kadra Jacka Nawrockiego? Sprawdź podstawowe informacje przed starciem Polska - Włochy.

Reprezentacja Polski siatkarek we wtorek rozpocznie zmagania w Lidze Narodów. W wyniku pandemii koronawirusa decyzją Międzynarodowej Federacji Siatkówki (FIVB), rozgrywki w LN zostaną rozegrane w zupełnie innej formie, gdzie zawodnicy zostaną zamknięci w tzw. „bańce” we włoskim Rimini. Polskie siatkarki na Półwyspie Apenińskim przebywają od soboty, gdzie przygotowują się do pierwszych zmagań. Na miejscu podopieczne Jacka Nawrockiego przeszły testy na koronawirusa i każda siatkarka otrzymała wynik negatywny.

- Startujemy w Lidze Narodów z wielkim znakiem zapytania w głowie. Raz ze względu na nową formułę, a druga kwestia to ze względu na warunki, czyli zamknięcie ekip w „bańce”. Trudno przewidzieć takie sprawy jak logistyka, czy mental drużyny. Dlatego trudno porównywać ten turniej z tymi, w których uczestniczyliśmy dwa, czy trzy lata temu. Zresztą, nie tylko my jesteśmy pełni obaw – podkreślał selekcjoner reprezentacji Polski.

Polska - Włochy: Kiedy mecz Polek? O której godzinie grają?

Nawrocki w Lidze Narodów nie będzie mógł liczyć na kilka zawodniczek. W kadrze zabraknie Joanny Wołosz, która dostała wolne na pierwszą część sezonu. Z kolei urazy  wykluczyły z gry Martynę Grajber i Martę Krajewską. Tę pierwszą zastąpi Karolina Drużkowska. Natomiast za rozgrywającą, polski sztab nie zdecydował się powoływać dodatkowej siatkarki.

Pierwszym rywalem Polek będą Włoszki. Zawodniczki z Italii w Lidze Narodów zagrają drugim składem. Pierwszy zespół będzie przygotowywał się do igrzysk olimpijskich. W LN Włochy prowadził będzie Cesare Bregoli.

Polska - Włochy: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz LN siatkarek?

Polska - Włochy na żywo odbędzie się we wtorek, 25 maja o godzinie 19:00. Relacja live zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl