Zamknij

Polska - Ukraina GODZINA: Kiedy i o której mecz ME w siatkówce?

08.09.2021 16:54
Polska - Ukraina: GODZINA
fot. PAP

Polska - Ukraina: GODZINA i DATA meczu na ME siatkarzy 2021. Kiedy grają Polacy? O której mecz biało-czerwonych na mistrzostwach Europy? Drużyna Vitala Heynena zakończy fazę grupową ME spotkaniem przeciwko Ukrainie. Zapoznaj się z podstawowymi informacjami. Relacja i wynik meczu Polska - Ukraina na żywo na sport.radiozet.pl.

Polscy siatkarze idą jak burza w ME 2021. W swoim pierwszym meczu w krakowskiej TAURON Arenie biało-czerwoni rozprawili się z Portugalią 3:1, później pokonali Serbię 3:2, Grecję 3:1, zapewniając sobie awans do fazy pucharowej turnieju. W czwartej serii spotkań Michał Kubiak i spółka pokonali Belgię 3:0. Zespół Vitala Heynena pewnie prowadzi w grupie A z kompletem zwycięstw i z jedenastoma punktami na koncie. Drudzy Serbowie, którzy bronią złotego medalu, mają o jedno "oczko" mniej i jedną porażkę.

Ostatnim przeciwnikiem reprezentacji Polski siatkarzy będzie Ukraina, która zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Ukraińcy wygrali z Grecją 3:2, ulegli Serbii 0:3 i wygrali z Portugalią 3:2. O ile Polacy idą od zwycięstwa do zwycięstwa, ich dyspozycja pozostaje wiele do życzenia.

Polska - Ukraina: Kiedy mecz siatkarzy? O której grają?

Na kogo mogą trafić Polacy w 1/8 finału ME siatkarzy? Z kim zagrają?

- Na pewno nie jesteśmy w najwyższej formie. Ten turniej bierzemy z rozpędu. To jest nasz trzeci mecz po igrzyskach, więc trzeba brać to pod uwagę. Zaczynamy grę na odpowiednim poziomie energii i fantazji, potem gdzieś to spadło. Zdarza się to nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz - zaznaczał po spotkaniu z Grecją Fabian Drzyzga.

ZOBACZ TAKŻE:  ME w siatkówce 2021: GRUPA A. TABELA i WYNIKI "polskiej grupy"

Przed meczem Polska - Ukraina, rywale biało-czerwonych dzień wcześniej zmierzą się z Belgią.

Polska - Ukraina na żywo odbędzie się w środę, 8 września. Z początku mecz miał rozpocząć się o godzinie 20:30, ale organizatorzy podjęli decyzję o przesunięciu terminu i ostatecznie mecz zacznie się o godzinie 17:30. Relacja live zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl