Polska - USA: Wygrywamy z Amerykanami po wyczerpującym spotkaniu

01.06.2019 20:45

Polska - USA w Lidze Narodów: Polacy zwyciężają z USA 3:2. Pierwszy set wygrali Amerykanie (25:17), w drugim lepsi okazali się "Biało-Czerwoni" (34:32), w trzecim ponownie to Stany Zjednoczone pokonały naszą reprezentację (28:26), lecz w czwartym udało nam się doprowadzić do tie-breaka (25:23). W dodatkowym secie pewnie pokonaliśmy USA z sześcioma punktami przewagi (15:9).

Polska - USA fot. PAP

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej wygrała ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki 3:2 w drugim meczu Ligi Narodów siatkarzy i tym samym podzielili się zdobyczą punktową z przeciwnikami. Z łącznie pięcioma oczkami na koncie zajmują na tę chwilę trzecie miejsce w tabeli Ligi Narodów.

Pierwszy set zakończył się pewną wygraną USA. "Jankesi" zwyciężyli w nim 25:17, a postawa "Biało-Czerwonych" nie wróżyła dobrze na kolejne części spotkania. Drugi set okazał się jednak wygranym dla Polaków, lecz ogromnym wysiłkiem. Zwycięstwo 34:32 kosztowało podopiecznych Vitala Heynena wiele sił.

Polska - USA: Jaki był wynik meczu?

W kolejnej, trzeciej części meczu również musiało dojść do grania na przewagi. Wygrana Amerykanów 28:26 stawiała Polskę w czwartym secie w bardzo trudnej sytuacji, jednak "Biało-Czerwonym" udało się przebrnąć przez cięższy moment spotkania, przycisnąć w końcówce i wyszarpać zwycięstwo w ostatnim 25-punktowym secie 25:23.

Tie-break to przede wszystkim seria błędów Amerykanów, która spowodowała, że Mateusz Bieniek zakończył go już przy wyniku 15:9. Dwa punkty wywalczone w katowickim Spodku z pewnością nie były najładniej zdobytymi przez Polaków oczkami, ale za to niezwykle cennymi.

Kolejnymi rywalami reprezentacji Polski w rozgrywkach Ligi Narodów są Brazylijczycy. Spotkanie Polska - Brazylia odbędzie się 2 czerwca, w niedzielę o godzinie 17:00.

Zapis relacji ze spotkania Polska - USA:

20:43

Kończymy dzisiejszą relację wiadomością, że Polacy zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli Ligi Narodów z pięcioma punktami na koncie. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania!

15:9

Mateusz Bieniek i KONIEC! Wygrywamy tie-breaka 15:9 i w całym meczu 3:2.

14:9

Muagututia w siatkę! Matchball dla reprezentacji Polski!

13:9

Defalco i punkt dla USA.

13:8

Muagututia wpada w siatkę! Pięć punktów przewagi dla Polski.

12:8

Amerykanie w siatkę! Jesteśmy coraz bliżej zwycięstwa.

11:8

Muagututia kiwnął Drzyzgę i zdobywa punkt dla Amerykanów.

11:7

Polacy zdobywają kolejny punkt, a amerykański szkoleniowiec prosi o drugą przerwę. Mamy cztery punkty przewagi nad Stanami Zjednoczonymi!

10:7

Ponownie Konarski i mamy trzypunktową przewagę nad USA.

9:7

Muagututia w aut i prowadzimy już dwoma punktami. Trener USA prosi o czas.

8:7

Muagututia zdobywa punkt dla USA po uderzeniu o nasz blok, ale Smith psuje następnie zagrywkę. Zmiana stron, do której prowadzimy jednym punktem.

7:6

Kolejny serw Defalco w aut, a następną akcję kończy Konarski! Prowadzimy w tie-breaku.

5:6

Defalco z asem serwisowym. Przegrywamy jednym punktem.

5:5

Konarski mocno, ale wcześniej siatki dotknął Kubiak. Remis.

5:4

Muagututia uderzył mocno, po prostej, ale Polacy wykorzystują challenge. Amerykanin dotknął siatki, punkt dla Polski!

4:4

Shoji mocno, dobrze przyjął Kubiak, a akcję skończył Bieniek. Remis.

3:4

Kubiak psuje serw.

3:3

Konarski mocno i po bloku w aut. Punkt dla "Biało-Czerwonych".

2:3

Russell z prawej strony po prostej i punkt dla Amerykanów.

2:2

Kochanowski w aut, ale za chwilę poza boisko również Muagututia.

1:1

Dobry blok Polaków po ataku Muagututii. Remis.

0:1

Rozpoczynamy piąty, ostatni set tego spotkania! Przed nami tie-break, set do 15 punktów. Jako pierwsi punktują Amerykanie.

25:23

Amerykanie w aut! Będziemy mieli tie-break. 2:2 w setach.

24:23

Bieniek i mamy piłkę setową!

23:23

Mocny serw Muagututii i nie radzą sobie z nim Polacy.

23:22

Zdobywamy punkt, po wybiciu Amerykanów w aut, ale kolejny serwis Kochanowskiego także poza obręb boiska.

22:21

Tuaniga w siatkę, a po naszej stronie Kochanowski.

21:21

Kiepski odbiór Wojtaszka i mamy remis. Kończy Muagututia.

21:20

Mocno środkiem wykańcza Stahl - punkt za punkt oba zespoły.

21:19

Amerykanie w aut, ale obie drużyny wykorzystują challenge'e. Punkt dla Polski!

20:19

Mocno Muagututia i punkt dla USA.

20:18

Śliwka i ponownie prowadzimy dwoma punktami!

19:18

Aut serwisowy Amerykanów, ale mocno skończył następnie Smith.

18:17

Dobry blok Amerykanów i pozostał nam jedynie jeden punkt przewagi.

18:16

Wysoko blokiem Polacy, ale piłka wychodzi w aut. Punt dla Amerykanów.

18:15

Defalco ponownie, w swoim stylu, mocno z lewej strony i punkt dla USA.

18:14

Michał Kubiak i as serwisowy!

17:14

Straciliśmy punkt, ale Stahl następnie serwuje daleko w aut.

16:13

Michał Kubiak z lewej strony i schodzimy na przerwę techniczną z trzema punktami przewagi.

15:13

As serwisowy dla Amerykanów i tracimy trzeci punkt. Już tylko dwa punkty przewagi Polaków.

15:12

Konarski tym razem blokowany, tracimy dwa punty z rzędu.

15:10

Kochanowski po prostej, z środka i utrzymujemy naszą wysoką przewagę.

14:9

Podwójny blok Polaków i prowadzimy pięcioma punktami. Amerykański szkoleniowiec znowu prosi o czas.

13:9

Śliwka z asem serwisowym i odchodzimy Amerykanom na cztery punkty.

12:9

Blokowany Kubiak, ale ponownie Konarski kończy tę akcję dla Polaków. Fenomenalny okres Dawida. O czas prosi trener USA.

11:9

Ponownie Konarski i prowadzimy już dwoma punktami.

10:9

Świetnie w bloku Kochanowski i wychodzimy na prowadzenie!

9:9

Mocny gwóźdź Muagututii, któremu odpowiada Konarski. Cały czas remisujemy z USA.

8:8

Defalco w aut po serwie! Remis.

7:8

Z prawej strony Defalco - mocno, po bloku Polaków w aut. Punkt dla USA i pierwsza przerwa techniczna.

7:7

Mamy remis! Dobra gra Polaków w ostatnim momencie.

6:7

Dobry blok Polaków, po którym USA się pogubiło. Już tylko jeden punkt przewagi Amerykanów.

5:7

Shoji w aut. Kochanowski za Nowakowskiego na boisku.

4:7

Walczył do końca Wojtaszek, ale punkt dla USA.

4:6

Odrabiamy straty, Amerykanie wpadają w siatkę.

3:6

Konarski pięknie, mocno obok potrójnego bloku. Mamy trzeci punkt.

2:6

Kolejny punkt dla Amerykanów.

2:5

Mocna zagrywka Amerykanów i przegrywamy z nimi już 2:5. Heynen poprosił o czas.

2:4

Russell z prawej strony i dwa punkty przewagi dla USA.

1:3

Amerykanie zdobyli kolejny punkt, a Russell i Nowakowski zepsuli swoje zagrywki.

0:1

Rozpoczynamy czwartego seta. Stahl blokuje Kubiaka i zaczynamy od straty punktów.

26:28

Nie bronimy już tej piłki setowej. Przegrywamy w setach z USA 1:2.

26:27

Defalco z lewej strony i kolejna setowa dla Amerykanów.

26:26

Konarski i znowu mamy remis. Na serwie Drzyzga.

25:26

Potężna bomba Russella z prawej strony boiska. Setowa dla USA.

25:25

Russell, ale prosto w siatkę! Remis.

24:25

Muagatutia wykorzystuje kolejną, nieskończoną akcję Śliwki i Amerykanie mają pierwszą piłkę setową.

24:24

Michał Kubiak, ale prosto w siatkę. Gramy na przewagi.

24:23

AS SERWISOWY Kubiaka! Możemy wydrzeć zwycięstwo w końcówce. O czas prosi trener USA. Tymczasem my mamy piłkę setową.

23:23

Muagututia dotyka siatki i punkt dla Polski. Bołądź i Łomacz pojawiają się na boisku.

22:23

Smith i USA znowu prowadzi jednym punktem.

22:22

Teraz potężna bomba Bieńka po prostej, przez środek! Remis.

21:22

Serwuje Nowakowski, ale w siatkę.

21:21

Świetny blok Kubiaka, remis, a trener Stanów Zjednoczonych prosi o przerwę.

20:21

Shoji w aut po serwie.

19:21

Nieudany blok Polaków, tracimy drugi punkt z rzędu, a Heynen prosi o czas dla naszej reprezentacji.

19:20

Kubiak z środka po prostej na remis, ale Defalco zdobywa punkt dla USA, uderzając po naszym bloku.

18:19

Dwa auty serwisowe z dwóch stron. Jednopunktowa przewaga Amerykanów.

17:18

Teraz długa wymiana: świetnie w obronie Kubiak, przed szansą byli Śliwka i Konarski, ale ten drugi blokowany przez Stahla.

17:17

Konarski z prawej strony po prostej. Remis.

16:17

Dobrze teraz z przechodzącą piłką poradził sobie Stahl.

16:16

Muagatutia na remis.

16:15

Świetnie teraz przez środek, po prostej Bieniek. Druga przerwa techniczna, schodzimy na nią z jednopunktowym prowadzeniem.

15:15

Konarski mocno na serwie, ale w aut.

15:14

W końcu mocno przez środek Śliwka. Wygrywamy jednym punktem.

14:14

Na serwisie Defalco - psuje.

13:14

Russell ponownie mocno z lewej strony i Amerykanie wychodzą na prowadzenie.

13:13

Ratuje nas aut serwisowy USA. Znowu remis.

12:13

Przegrywamy. Nie może skończyć akcji Śliwka, co wykorzystują Amerykanie.

12:11

O czas poprosił Heynen. Amerykanie wznawiają grę od serwu w aut.

11:11

Dłuższa wymiana piłki, ale ponownie kończy akcję z lewej strony Defalco. Mamy remis.

11:10

Znowu z lewej strony mocno Defalco. Już tylko jeden punkt przewagi Polaków.

11:8

Muagututia na zagrywce w aut, za chwilę również w aut przy ataku Russell.

9:8

Defalco przez środek i punkt dla USA.

9:7

Teraz udany blok Amerykanów.

9:6

Wznawiamy grę od challenge'u. Zdaniem Polaków piłka dotknęła bloku i tak też było - 9:6.

8:6

Kochanowski na dwupunktową przewagę i pierwsza przerwa techniczna.

6:6

Mieli aż dwie okazje Polacy do skończenia akcji: próbował Konarski, później Śliwka, ale to Amerykanie kończą atak. Mamy remis.

6:4

Mocna zagrywka Smitha, ale dobre przyjęcie Polaków i Bieniek kończy akcję.

5:3

Dobry teraz podwójny blok Polaków, dwa punkty przewagi "Biało-Czerwonych".

4:3

Konarski i prowadzimy w tym meczu.

3:3

Trzy punkty dla Polaków z rzędu przy serwisie Kochanowskiego. Przy czwartej próbie Polak psuje zagrywkę.

0:2

Ponownie Shoji i ponownie as.

0:1

Rozpoczynamy trzeciego seta! Od razu as serwisowy dla USA.

34:32

Kubiak i mamy setową! Tej wreszcie nie wybronili Amerykanie, a Śliwka zdobył kluczowy punkt dla Polski po obiciu bloku rywala. Jest 1:1 w setach.

32:32

I znowu bronimy setową! Olek Śliwka zdobywa punkt mocnym uderzeniem z prawej strony boiska.

31:32

Mocny atak Smitha. Piłka setowa dla USA.

31:31

Dobry blok Polaków i znowu mamy remis.

30:31

Challenge! Bieniek mocno zaserwował, ale niestety minimalny aut. Kolejna setowa dla Amerykanów.

30:30

Znowu remis. Stahl w aut!

30:29

Stahl z asem serwisowym. Setowa dla USA.

29:29

Dobry blok Polaków, ale niestety skończony autem. Remis.

29:28

Blok Konarskiego, mamy kolejną piłkę setową!

28:28

Defalco i kolejna setowa dla USA. Bronimy ją po ataku Śliwki.

27:27

Śliwka mocno z lewej strony i znowu mamy remis.

27:26

Muagututia zdobywa punkt dla USA.

26:26

Punkt dla Polski! Konarski i mamy piłkę setową - niestety zepsuty serwis Kochanowskiego.

25:25

Wreszcie Śliwka mocno z lewej strony - zdobywa punkt po bloku.

24:25

Piłka setowa dla Amerykanów, fatalna seria Polaków.

24:24

Teraz mocno z prawej strony uderzał Konarski, był challenge, ale nie było kontaktu. Remis!

24:23

Znowu Amerykanie się bronią. Polakom został tylko jeden punkt przewagi.

24:22

Dwie pierwsze piłki setowe wybronione przez Amerykanów.

24:20

Michał Kubiak uderza prosto w blok, ale piłka po stronie Amerykanów. Punkt dla "Biało-Czerwonych". Niestety Konarski psuje serwis.

22:20

Dwa punkty z rzędu dla USA, nie wykorzystujemy dobrych okazji.

22:18

Dobry blok Polaków, mamy cztery punkty przewagi!

21:18

W końcu wykończenie Kubiaka z lewej strony.

20:18

Śliwka w aut po serwie.

20:17

Ponownie Amerykanie wpadają w siatkę - wielkie szczęście Polaków.

19:17

Teraz długa wymiana piłki, ale nieskończona przez Polaków, mimo że mieliśmy aż trzy okazje. Punkt dla USA.

19:16

Psuje zagrywkę Drzyzga.

19:15

Przekroczył linię trzeciego metra Russell. Znowu cztery punkty przewagi "Biało-Czerwonych".

18:15

Mocno Russell, ale w aut. Punkt dla Polski.

17:15

Znowu zbyt słabo Śliwka. Potrójny blok Amerykanów.

17:14

Ponownie na zagrywce Smith, ale tym razem w siatkę.

16:14

Już tylko dwa punkty przewagi Polaków. Kończy dla Amerykanów Russell. Kolejny punkt USA zdobywają dzięki asowi serwisowemu.

16:12

Śliwka teraz zdecydowanie za lekko atakuje. Dobry, potrójny blok Amerykanów.

16:11

Świetnie po prostej Konarski, a następnie Śliwka. Schodzimy na drugą przerwę techniczną z pięcioma punktami przewagi.

14:11

As serwisowy Defalco.

14:10

Challenge: mocno uderzał Russell, ale po bloku Kochanowskiego. Sędzia przyznaje punkt Amerykanom.

14:9

W siatkę wpadł Russell. Cały czas pięciopunktowa przewaga Polaków.

12:8

Defalco dla Amerykanów po odbiciu od pojedynczego bloku Konarskiego.

12:7

Świetnie teraz z prawej strony Śliwka.

11:7

Michał Kubiak po prostej, ale w taśmę. Piłka nie trafia w boisko.

11:6

Świetny odbiór Wojtaszka, a akcję kończy Śliwka, przepychając piłkę na połowę rywala. O czas poprosił trener Amerykanów.

10:6

Nie trafia w boisko Russell. Ponownie mamy czteropunktową przewagę.

9:6

Swój serw psuje także Russell.

8:6

I tym razem psuje Kochanowski.

8:5

I teraz Bieniek po prostej, znowu mamy trzy punkty przewagi. Przerwa techniczna.

7:5

I ponownie Kochanowski - as serwisowy.

6:5

Teraz się zrehabilitował Polak. Kochanowski mocno po prostej zdobywa punkt dla "Biało-Czerwonych".

5:5

Fatalnie próbował skończyć Kochanowski. 5:5.

5:4

Tracimy cztery punkty z rzędu.

5:3

Zblokowany Bołądź. Topnieje nasza przewaga.

5:2

Dłuższa wymiana obu drużyn, miał szansę Kochanowski, lecz to ponownie Amerykanie kończą akcję.

5:1

Ponownie dobrze zagrał Kubiak, ale to Russell skończył dla USA.

5:0

Amerykanin dotknął siatki. Pięć punktów przewagi, a trener USA prosi o czas.

4:0

Teraz Bołądź, przepchnął piłkę Polak. Mamy czteropunktowe prowadzenie!

3:0

Przechodząca piłka dla Polaków, którą kończy Kochanowski.

2:0

Dobra zagrywka Michała Kubiaka. Piłka po taśmie wpada w boisko.

1:0

Rozpoczynamy drugi set tego spotkania! Zaczęli Polacy, tracimy punkt, ale będzie challenge. Po obejrzeniu powtórek sędzia przyznaje punkt Polakom.

17:25

Polacy psują serw. 0:1 w setach dla USA.

17:24

Piłka setowa dla USA: pierwsza wybroniona, kończy akcję Konarski.

16:23

Ponownie mocno Śliwka. Było boisko.

15:23

Kochanowski zahacza siatkę, punkt dla USA.