Zamknij

Polska - USA. Pewne zwycięstwo Polaków w Lidze Narodów, Amerykanie rozbici

04.06.2021 20:00
Polska - USA: WYNIK
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Polacy rozbili Amerykanów w swoim 5. meczu w tegorocznej Lidze Narodów. Nasi rywale wyszli na spotkanie w rezerwowym składzie, ale nie może to umniejszać podopiecznym Vitala Heynena. Polacy byli dziś o wiele lepsi od reprezentantów USA i od początku do końca meczu kontrolowali jego przebieg. 

  • Polska w meczu piątej kolejki Ligi Narodów siatkarzy 2021 wygrała z USA 3:0 (25:17, 28:26, 25:17)
  • W sobotę nasi reprezentanci zmierzą się z Rosją. 

Polscy siatkarze wygrali z Amerykanami 3:0 w swoim piątym meczu fazy zasadniczej Ligi Narodów w Rimini. Biało-czerwoni, którzy mają na koncie cztery zwycięstwa, w sobotę zmierzą się z triumfatorami poprzedniej edycji Rosjanami.

Podopieczni trenera Vitala Heynena rozgrywają obecnie drugą serię spotkań w fazie zasadniczej rozgrywek, które z powodu pandemii COVID-19 w tym sezonie mają postać miesięcznego turnieju. W czwartek mistrzowie świata pokonali bez straty seta Australijczyków.

W LN podobnie jak w poprzednich edycjach (ubiegłoroczna ze względu na pandemię została odwołana), bierze udział 16 drużyn, które rywalizują systemem "każdy z każdym". Po fazie zasadniczej, która zastępuje tradycyjne zmagania interkontynentalne, cztery najlepsze zespoły zakwalifikują się do Final Four, który odbędzie się w dniach 26-27 czerwca.

Więcej informacji wkrótce. Tak relacjonowaliśmy mecz Polska - USA:

RadioZET.pl/PAB