Zamknij

Polki postawiły się Amerykankom. Porażka biało-czerwonych w liderem LN

18.06.2021 19:45
Polska - USA
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Reprezentacja Polski siatkarek rozegrała dobre spotkanie przeciwko liderkom Ligi Narodów 2021 - Amerykankom. Biało-czerwone przegrały 0:3 (27:29, 27:29, 14:25), ale w dwóch pierwszy partiach na przewagi. W sobotę drużyna Jacka Nawrockiego zmierzy się z Chinami.

  • Reprezentacja Polski siatkarek w 13. kolejce Ligi Narodów 2021 przegrała z USA 0:3
  • Biało-czerwone zajmują 13. miejsce, Amerykanki są niepokonane i plasują się na pozycji lidera
  • W sobotę drużyna Jacka Nawrockiego zmierzy się z Chinami

Polska - USA NA ŻYWO. Reprezentacja Polski siatkarek po dwunastu rozegranych meczach miała na swoim koncie tylko cztery zwycięstwa i aż osiem porażek. Przed startem piątkowych spotkań plasowały się na 12. pozycji i nie miały już szans na awans do półfinału. Ze Stanami Zjednoczonymi - liderem i ekipą pewną gry w najlepszej czwórce - mogły więc zagrać na luzie. Podobnie mogą podejść do rywalizacji z Chinami i Rosją.

- Przed nami trzy bardzo trudne spotkania, w których musimy wznosić się na najwyższy poziom naszych możliwości. Przeciwnicy nas zweryfikują, a to da nam odpowiedź na pytanie, w którym miejscu jesteśmy i jak sobie radzimy z najlepszymi - mówił Jacek Nawrocki.

LN siatkarek 2021: Polska - USA [WYNIK]

Test, przynajmniej przez dwa pierwsze sety, wypadł okazale. Polki wysoko zawiesiły poprzeczkę niepokonanej ekipie Stanów Zjednoczonych, w obu partiach prowadziły, ale w końcówce przegrały na przewagi. Najpierw dobrze popracowała zagrywką Micha Hancock, a potem w szeregi biało-czerwonych wkradły się błędy. W trzeciej odsłonie emocji już nie było - rywalki całkowicie zdominowały wydarzenia na parkiecie i zasłużenie wygrały do 14.

W sobotę Polki zmierzą się z Chinkami.

Polska - USA 0:3 (27:29, 27:29, 14:25)

Zapis relacji z meczu Polska - USA

Polska - USA w telewizji i live stream w internecie

Szkoleniowiec zdradził, że w ostatnich spotkaniach Ligi Narodów będzie starał się konsolidować skład i zagra najmocniejszym dostępnym obecnie zestawieniem. Można zatem spodziewać się Magdaleny Stysiak i Malwiny Smarzek od pierwszej minuty, a jedyna poważna zagadka jest na przyjęciu, bo porównywalnie spisywały się we wcześniejszych meczach Zuzanna Górecka i Martyna Łukasik.

Stany Zjednoczone to siatkarski gwiazdozbiór. Jordan Larson, Michelle Bartsch-Hackley, Kimberly Hill, Foluke Akinradewo, Haleigh Washington czy Kelsey Robinson - tych zawodniczek nie trzeba przedstawiać kibicom żeńskiej siatkówki. To indywidualności, ale tworzące kapitalny zespół. Na igrzyskach olimpijskich w Tokio na pewno będą bić się o złoto. Oczywiście zagadką pozostaje, czy trener Karch Kiraly wystawi przeciwko Polkom najmocniejszy skład, czy będzie chciał dać odpocząć kluczowym zawodniczkom przed półfinałem.

Relacja na żywo z meczu Polska - USA w LN siatkarek 2021 na sport.radiozet.pl od godz. 18.

RadioZET.pl/pzps.pl