Liga Narodów siatkarek: Polki urwały seta Amerykankom, nieudany początek Final Six

03.07.2019 10:57
Polska - USA

Reprezentacja Polski od porażki rozpoczęła Final Six Ligi Narodów siatkarek 2019. Biało-czerwone przegrały z broniącymi tytułu Amerykankami 1:3 (25:21, 16:25, 15:25, 24:26). W czwartek podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Brazylią.

Spotkanie miało niemal identyczny przebieg jak mecz z fazy interkontynentalnej, kiedy Polki również wygrały inauguracyjnego seta do 21, a potem ich gra się posypała. Tam wyrównana walka trwała przez dwie premierowe partie, tu w pierwszej i ostatniej.

Cały czas największą bolączką jest przyjęcie. W pierwszej partii było nieźle, a do tego udało się zniwelować niektóre błędy bardzo dobrą skutecznością w ataku. Potem jednak Amerykanki podkręciły tempo, poprawiły procenty w ofensywie i rozbiły Polki do 16 i 15. W tym fragmencie fatalnie prezentowały się Stysiak i Mędrzyk, które nie potrafiły odciążyć Smarzek.

Wszystko zmierzało do szybkiego końca również w czwartej odsłonie, ale w końcówce, dzięki zagrywce Stysiak, biało-czerwone odrobiły straty i miały nawet setbola. Niestety nie udało się wykorzystać okazji i trzy punkty powędrowało na konto Amerykanek.

- Jeśli miałabym oceniać nasze szanse w Final Six, to nieco więcej widzę ich w meczu z Brazylijkami, z którymi coraz częściej potrafimy wygrywać - mówiła przed startem rozgrywek Joanna Wołosz. Mecz Polska - Brazylia odbędzie się w czwartek o godz. 9 czasu polskiego.

Zapis relacji meczu Polska - USA w Lidze Narodów siatkarek 2019:

24:26

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na czwartkowy meczu Polska - Brazylia.

24:26

I kończy ten mecz Robinson. Polska - USA 1:3.

24:25

Bartsch-Hackley punktuje z zagrywki. Polski zespół protestuje, że przed serwisem Jacek Nawrocki prosił o czas, a nie zadziałała sygnalizacja. Absurdalny punkt i meczbol dla USA.

24:24

Tym razem niestety za daleko.

24:23

Setbol dla Polek! Stysiak kapitalnie teraz zagrywa.

23:23

Remis! Smarzek trafia po ciasnym skosie. Challenge na życzenie Karcha Kiraly'ego nie zmienił decyzji sędziów.

22:23

Myli się Drews!

21:23

Dawno nieoglądany atak ze środka.

20:23

Tymczasem punktuje z obiegnięcia Ogbogu.

20:22

Bardzo daleki serwis Washington. Można tu jeszcze powalczyć o zwycięstwo w tym secie.

17:20

Zamęcza kiwkami Robinson polskie siatkarki.

17:19

Zablokowana Drews. Coraz częściej udaje się Polkom powstrzymać tę zawodniczkę.

16:19

Przekonujący, mocny atak Smarzek po prostej.

15:19

Zaryzykowała Nowicka na zagrywce, ale przestrzeliła.

13:15

Zablokowana wreszcie Drews. Polki mają swoje szanse, ale za rzadko z nich korzystają.

12:15

Nieudany skrót środkowej USA.

11:15

Wysoki atak Washington po palcach Stysiak.

11:!4

Stysiak szczęśliwie dopisuje kolejny punkt do swojego dorobku.

10:14

Robinson kiwa na blok.

10:13

Za mocna zagrywka Drews.

9:13

Mędrzyk kompletnie nie radzi sobie dziś w ataku.

9:12

Punkt Magdy Stysiak z drugiej linii.

8:12

Wybija piłkę po dłoniach rywalek Malwina Smarzek.

5:10

Wreszcie, po długiej przerwie, pojawił się blok. Zatrzymana Robinson.

4:10

As serwisowy Bartsch-Hackley.

4:9

Gubią się Polki, cały czas nie ma przyjęcia. Z oddawanych piłek korzystają rywalki, tym razem punktuje Washington.

3:6

Zablokowana Smarzek. Długo leciała ta piłka do atakującej, Wołosz cały czas musi biegać do wystaw.

3:5

Kończy Drews. Bardzo dobry mecz tej zawodniczki.

0:1

Zablokowana Stysiak na początek 4. seta.

15:25

Kończy seta Drews. Polska - USA 1:2.

15:24

Trafia jeszcze Smarzek.

14:24

Skuteczny atak Ogbogu. Musi poszukać zmian trener Nawrocki, jeśli chce uratować ten mecz.

14:23

Zbliżamy się do końca tego seta... Amerykanki bardzo pewnie punktują.

14:22

Stenzel próbowała bronić uderzenie Drews. Podbiła, ale koleżanki nie były w stanie już tego wybronić.

12:20

Fatalna postawa Polek w tym secie. To spotkanie do złudzenia przypomina mecz z fazy interkontynentalnej.

12:19

Jeszcze jeden punkt tej zawodniczki.

12:18

Mądre zagranie oburącz Bartsch-Hackley. Polki przelobowane.

12:17

Myli się Drews na zagrywce.

11:17

Smarzek atakuje w aut. Była okazja do kontry, bo piłka oddana za darmo po dobrej zagrywce Mędrzyk.

11:16

Autowa zagrywka Ogbogu po przerwie technicznej.

10:16

Bardzo słabo gra w ataku Mędrzyk. Kolejny blok na przyjmującej Chemika.

10:15

Bartsch-Hackley punktuje z drugiej linii.

10:14

Robinson obija blok.

10:13

Myli się w końcu Drews.

9:13

Bartsch-Hackley wybija po bloku na kontrze.

9:12

Dobry blok Polek na Bartsch-Hackley.

8:12

Atak po bloku Bartsch-Hackley.

8:11

Drews wciska piłkę między blok a siatkę.

8:10

Bardzo szczęśliwa akcja Polek i punkt Kąkolewskiej.

7:10

Uciekają Amerykanki. Zatrzymana Smarzek.

7:9

Katastrofalna akcja Stysiak - złe przyjęcie i jeszcze gorszy atak. Polka praktycznie nie trafiła w piłkę.

7:8

Szybsze rozegranie Carlini do Bartsch-Hackley i punkt przyjmującej USA.

7:7

Kolejna kiwka, tym razem Stysiak.

6:7

Smarzek nabiła na blok, ale nie było asekuracji.

6:6

Kiwa z drugiej piłki Carlini.

6:5

W dziurę w bloku trafia Stysiak. Odważny atak przyjmującej reprezentacji Polski.

4:3

Tym razem trafiła w palce rywalek Mędrzyk.

2:1

Smarzek przedziera się przez blok. Nasza atakująca musi dostać wsparcie, bo na razie za mało Stysiak i Mędrzyk.

1:1

Po palcach atakuje Bartsch-Hackley.

1:0

Stysiak blokuje Washington na początek 3. seta.

16:25

As serwisowy Robinson. Niestety powtarza się scenariusz z pierwszego spotkania tych drużyn. Oby w trzecim secie Polki powróciły do dobrej gry w pierwszej partii. Na razie 1:1.

16:24

Kończy przechodzącą piłkę Washington.

16:23

Nie ma wsparcia Smarzek. Stysiak popełnia mnóstwo błędów, podobnie Mędrzyk, a atakująca coraz częściej się myli.

16:22

W siatkę po taśmie zagrywa Drews.

15:22

As serwisowy Drews. Chyba nie da się już uratować tego seta.

15:21

I kiedy pojawia się okazja, Amerykanki ustawiają się do Smarzek i coraz częściej ją blokują.

15:20

Przedziera się przez blok Smarzek.

14:20

Tym razem w blok wpada Mędrzyk.

14:19

Była szansa, ale Mędrzyk wysyła piłkę w aut.

14:18

Zatrzymana Ogbogu. Trzeba odrabiać straty, bo ten set zaczyna uciekać.

11:16

I jeszcze raz Drews. Polki nie radzą sobie z tą zawodniczką.

11:15

Znakomity mocny atak Drews.

11:14

Wybija po palcach Stysiak.

10:14

Sędzia dopatrzył się podwójnego odbicia u Joanny Wołosz.

10:13

Punktowa zagrywka Wołosz! Pocelowana Bartsch-Hackley.

9:13

Smarzek mija blok.

8:13

To na razie nie jest dobry mecz Robinson. Psuje zagrywkę amerykańska przyjmująca.

7:13

Bez wyskoku atakowała Kąkolewska i nadziała się na blok.

7:12

Z drugiej linii udanie Bartsch-Hackley.

7:11

Bardzo dobre tempo krótkiej z obiegnięcia Efimienko.

6:11

Ze środka skutecznie Washington.

6:10

Pomaga Robinson wpadając w siatkę.

5:10

Myli się Smarzek. Niestety powtarza się scenariusz z fazy interkontynentalnej, kiedy po świetnym pierwszym secie Polki zaczęły grać znacznie gorzej.

5:9

Trafia w palce Polek Drews.

5:8

Dużo kiwają Amerykanki. Efimienko miała piłkę na dłoni, ale nie zdołała jej podbić.

5:7

Przełożyła rękę Carlini na polską stronę.

3:5

Kiwka za blok rywalek. Smarzek i Wołosz ruszyły do tej piłki, ale w końcu obie się zatrzymały, by się nie zderzyć.

3:4

Zablokowana Amerykanka.

2:4

Zagrywka Stysiak po taśmie w aut.

2:3

Znakomity atak po ciasnym skosie Stysiak.

1:3

Mocny atak Drews.

1:2

Znowu nad blokiem, ale tym razem też w pole Stysiak.

0:2

Techniczny i szczęśliwy atak Washington.

0:1

Stysiak rozpoczyna drugą partię od ataku nad blokiem w aut.

25:21

Mędrzyk kiwa w środek! Polska prowadzi z USA 1:0!