Zamknij

Polska - USA: Kiedy mecz? O której godzinie półfinał LN siatkarzy?

23.07.2022 17:42

Polska - USA: godzina, data. Kiedy i o której godzinie odbędzie się półfinał Ligi Narodów siatkarzy 2022. Sprawdź godzinę i datę spotkania Polska - Stany Zjednoczone w LN siatkarzy 2022.

Polska - USA GODZINA DATA
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

- Dobrze, że to będzie Iran, bo wiemy czego się spodziewać. Wiemy też, że jeśli nie wyjdziemy odpowiednio zmotywowani, jeśli nie wejdziemy na swoje najwyższe obroty, to nie możemy nawet marzyć o zwycięstwie. Myślę, że będzie to wyrównane spotkanie i mam nadzieję, że uda nam się wyjść z niego zwycięsko - mówił po zakończeniu fazy interkontynentalnej kapitan reprezentacji Polski Bartosz Kurek. Persowie byli jedną z dwóch drużyn, obok Włochów, która ograła biało-czerwonych w drodze do Bolonii.

Polacy wyszli zmotywowani, skoncentrowani, ale grali w kratkę. W rezultacie o losach ćwierćfinałowej rywalizacji z ekipą z Azji decydował tie-break. W nim, w przeciwieństwie do piątego seta w Gdańsku, górą byli podopieczni Nikoli Grbicia. W nagrodę mistrzowie świata zagrają w najlepszej czwórce Ligi Narodów, a ich rywalem będzie zawsze niewygodny zespół Stanów Zjednoczonych.

Polska - USA: kiedy półfinał LN siatkarzy 2022?

Amerykanie w ćwierćfinale mierzyli się w siatkarskim klasyku z Brazylią. "Canarinhos" wygrali premierową odsłonę, ale potem rządzili już podopieczni Johna Sperawa.

Polacy już raz mierzyli się z tym przeciwnikiem w tej edycji Ligi Narodów siatkarzy. W Sofii biało-czerwoni zwyciężyli 3:1, ale wszystkie odsłony rozstrzygały się "na żyletki". Decydowały detale, błędy w końcówkach i indywidualności.

W drugim półfinale Włochy zagrają z Francją.

Polska - USA: godzina i data

Mecz Polska - USA w półfinale LN siatkarzy 2022 odbędzie się w sobotę 23 lipca o godz. 18. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl/pzps.pl