Zamknij

Polska - USA GODZINA: Kiedy i o której ćwierćfinał MŚ siatkarzy 2022?

08.09.2022 18:33

Polska - USA: godzina, data. Kiedy i o której godzinie odbędzie się mecz ćwierćfinałowy MŚ siatkarzy 2022? "Biało-Czerwoni" bronią złota, a ich rywalem będą Amerykanie. Sprawdź wszystkie informacje na temat spotkania Polska - USA na MŚ siatkarzy 2022! Relacja i wynik meczu na naszym portalu.

Reprezentacja Polski siatkarzy
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Reprezentacja Polski siatkarzy ruszyła w bój po trzecie z rzędu złoto na mistrzostwach świata siatkarzy 2022. W 1/8 finału podopieczni Nikoli Grbicia pokonali Tunezję 3:0 (25:20, 25:15, 25:20) i awansowali do ćwierćfinału.

loader

Tam na "Biało-Czerwonych" czekają już Stany Zjednoczone. Amerykanie po wyjściu z grupy trafili na Turcję. W starciu obu reprezentacji było blisko sensacji, ponieważ do wyłonienia zwycięzcy był potrzebny tie-break. W nim lepiej zagrało USA i wygrało 15:12. 

Polska - USA: data, godzina ćwierćfinału

- Po takim spotkaniu jak z Turcją w drużynie USA poprawi się morale. Dla nas byłoby lepiej, gdyby Amerykanie wygrali 3:0 w godzinę - mówił po niedzielnych meczach 1/8 finału mistrzostw świata siatkarzy Nikola Grbić.

- Mieliście nadzieję, że Turcja wygra? To było ludzkie, żeby liczyć na zwycięstwo tej drużyny, ale z całym szacunkiem dla niej, wiedziałem, że Amerykanie wygrają. Na początku turnieju mówiłem, że mają coś więcej, niż inne drużyny, i w 1/8 finału mogliśmy to coś zobaczyć. Ich mentalność jest jedyna w swoim rodzaju. Nigdy się nie poddają. Żeby ich pokonać, musisz przez trzy godziny grać swoją najlepszą siatkówkę - dodał serbski szkoleniowiec.

Polska - USA: o której mecz? Kiedy grają Polacy?

Mecz ćwierćfinałowy Polska - USA na żywo odbędzie się w czwartek, 8 września, o godzinie 21:00 w Arena Gliwice. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl