Druga porażka Polek w LN siatkarek. Biało-czerwone postawiły się Turcji

27.05.2021 20:22
Polska - Turcja

Reprezentacja Polski wysoko zawiesiła poprzeczkę wicemistrzyniom Europy, ale finalnie musiała uznać ich wyższość i przegrała z Turcją 1:3 (23:25, 27:25, 23:25, 20:25) w trzecim spotkaniu Ligi Narodów siatkarek 2021.Przed obiema ekipami teraz trzydniowa przerwa.

• Reprezentacja Polski siatkarek w meczu Ligi Narodów przegrała z Turcją 1:3
  • Rywalki są niepokonane, a Polki doznały drugiej porażki w trzecim spotkaniu
  • Kolejny mecz biało-czerwone zagrają w poniedziałek z Koreą Południową

Reprezentacja Polski siatkarek przystąpiła do meczu z Turcją po bolesnej porażce z grającą w rezerwowym składzie Serbią. Trener Jacek Nawrocki dokonał dwóch zmian w składzie meczowym w stosunku do tamtego spotkania - na trybunach zasiadły Zuzanna Górecka i kapitan Agnieszka Kąkolewska, a w drużynie znalazły się Aleksandra Gryka i Karolina Drużkowska. Żadna z nich nie pojawiła się jednak na parkiecie. Biało-czerwone grały tak dobrze, że nie było potrzeby rotowania zestawieniem, wyłączając z tego zmiany zadaniowe Magdaleny Stysiak na Monikę Fedusio.

Turczynki bardzo poważnie podeszły do Ligi Narodów 2021 i przyjechały do Rimini w bardzo mocnym składzie, z Edą Erdem, Melihą Ismailoglu i Ebrar Karakurt na czele. Polki miały rachunki do wyrównania z tą ekipą, bo to właśnie zespół znad Bosforu zamknął biało-czerwonym drogę na igrzyska olimpijskie w Tokio oraz do finału mistrzostw Europy 2019.

Liga Narodów siatkarek 2021: Polska - Turcja [WYNIK]

To był zdecydowanie najlepszy mecz Polek w tej edycji Ligi Narodów 2021. W miejsce Góreckiej i Kąkolewskiej wystąpiły od pierwszej minuty Martyna Łukasik oraz Klaudia Alagierska i obie pokazały się z bardzo dobrej strony. Tak naprawdę miłe słowa można powiedzieć o każdej z naszych siatkarek, bo wszystkie zagrały na wysokim poziomie. Niestety wystarczyło to do wygrania jednej partii, ale dwie kolejne zostały przegrane na przewagi.

O zwycięstwach w poszczególnych setach decydowały detale. Turczynki nie zwalniały ręki w najtrudniejszych momentach, ciężar zdobywania punktów brała na siebie Karakurt, a kiedy nie szlo, wychodziło większe doświadczenie. Polki z kolei nie miały nic do stracenia, one tylko mogły wygrać, a rywalki musiały. Łukasik wprowadziła odwagę, Stysiak i Smarzek-Godek odzyskały skuteczność, pojawiała się gra środkiem, rewelacyjnie w obronie spisywały się też Monika Jagła i Maria Stenzel. To wszystko sprawiało, że to było niezwykle wyrównane spotkanie, dość pechowo przegrane przez Polki 1:3.

Wszystkie zespoły mają teraz trzy dni przerwy. W piątek do rywalizacji w Lidze Narodów przystąpią panowie, w tym mistrzowie świata, reprezentacja Polski.

Polska - Turcja 1:3 (23:25, 27:25, 23:25, 20:25)