Zamknij

Polska - Turcja: kiedy i o której godzinie mecz MŚ siatkarek 2022?

29.09.2022 22:32

Polska - Turcja: godzina, data. Kiedy i o której godzinie odbędzie się ostatni mecz Polek w pierwszej fazie grupowej MŚ siatkarek 2022? Sprawdź godzinę i datę następnego meczu biało-czerwonych w Gdańsku.

Polska - Turcja GODZINA DATA
fot. PAP

Reprezentacja Polski w pierwszej fazie MŚ siatkarek 2022 trafiła na różnorodne przeciwniczki - dwie ekipy z Azji, niższe, ale dobrze pracujące w obronie, słabszą Chorwację, bardzo siłowo grającą Dominikanę i jednego z głównych kandydatów do tytułu, Turcję. Trzy pierwsze przeszkody biało-czerwone pokonały bez strat punktowych, z jedną wpadką w secie w starciu z drużyną z Bałkanów.

- Przygotowujemy się do każdego kolejnego rywala, bo oni grają naprawdę inną siatkówkę, mają inną charakterystykę gry. Musimy być na tym skoncentrowani. W naszej grze są lepsze i gorsze momenty, czasami brakuje nam koncentracji i skupienia na naszych zadaniach na boisku. Ale to są w zasadzie detale, gramy naprawdę dobrze i mamy za sobą ważne trzy zwycięstwa. One z pewnością nam się przydadzą w tym turnieju - mówił jeszcze przed meczem z niewygodną dla Polek od lat Dominikaną. Pierwszy poważny test przyniósł niestety pierwszą porażkę w tym turnieju.

Polska - Turcja: kiedy mecz MŚ siatkarek 2022?

Przegrana oznaczała utratę prowadzenia w grupie B. Trzeba pamiętać, że wyniki z pierwszej rundy liczą się w rundzie drugiej, dlatego każdy punkt może okazać się cenny. Teraz Magdalenę Stysiak i spółkę czeka konfrontacja z Turcją, która podobnie jak Polki ma zapewniony awans.

Drużyna znad Bosforu rozpoczęła rywalizację od sensacyjnej porażki z Tajlandią 2:3, następnie pogubiła jedno "oczko" z Dominikaną, ale to cały czas klasowy zespół. Historia bezpośrednich spotkań jest bardzo długa, ale w najważniejszych imprezach zwykle to rywalki były górą. Oby w MŚ w Gdańsku role się odwróciły, by biało-czerwone w dobrych nastrojach przeniosły się do Łodzi.

Polska - Turcja: godzina, data

Mecz Polska - Turcja w MŚ siatkarek 2022 odbędzie się w sobotę 1 października o godz. 20:30.

loader

RadioZET.pl/pzps.pl