Polska - Turcja: Kiedy i o której ćwierćfinał ME siatkarek? [GODZINA, DATA]

Polska - Turcja GODZINA DATA. Kiedy i o której godzinie odbędzie się ćwierćfinał ME siatkarek 2021? GODZINA i DATA spotkania Polska - Turcja.

• Reprezentacja Polski siatkarek w 1/8 finału ME wygrała z Ukrainą. W ćwierćfinale biało-czerwone zmierzą się z Turcją
  • Turczynki w 1/8 pokonały Czechy 3:1. W grupie były niepokonane i straciły tylko jednego seta
  • Sprawdź, kiedy i o której godzinie odbędzie się ćwierćfinał ME siatkarek 2021 Polska - Turcja

Polska - Turcja GODZINA DATA. Polki do meczu z Ukrainą podchodziły jako faworytki. Przeciwniczki drużyny Jacka Nawrockiego i tak potrafiły się postawić w drugim secie, który wygrały do 22. W pozostałych 3 były jednak dużo słabsze - przegrały je do 13, 14 i 13. Polki w ćwierćfinale czeka dużo trudniejsze zadanie - mecz z wicemistrzyniami Europy.

Turcja to obecny wicemistrz Europy. Podopieczne Giovanniego Guidettiego w 2019 roku przegrały mecz o złoto z Serbkami. Jakość reprezentacji Turcji było widać już podczas meczów grupowych - tamtejsza kadra pewnie pokonała Holandię, Ukrainę, Szwecję i Finlandię tracąc tylko 1 seta. W 1/8 finału Turczynki pokonały reprezentację Czech, tracąc dokładnie tyle samo punktów co Polska. Mecz skończył się bowiem wynikiem 3:1, a w setach było: 25:13, 22: 25, 25:14, 25:13.

Polska - Turcja: kiedy mecz Polek w ME siatkarek 2021?

Po meczu z Ukrainą nasza środkowa, Zuzanna Efimienko-Młotkowska przyznała, że dopiero w ostatnim secie Polki meczu grały tak, jak powinny. - W ostatnim secie dopiero zaczęłyśmy grać. We wcześniejszych setach zdarzało się, że to rywalki grały za nas, bo oddawały nam punkty. Cały mecz powinien wyglądać, jak ostatni set. Jesteśmy szczęśliwe, mimo wszystko – mówiła przed kamerą Polsatu.

Efimienko podkreśliła, że w grze reprezentacji brakowało głównie skuteczności. - Nie miałyśmy skuteczności w ataku i to nas bardzo denerwowało. Przez to spięcie nie mogłyśmy czuć się dobrze w innych elementach. Jesteśmy zadowolone, ponieważ nie wracamy do domu i walczymy dalej – podsumowała.

Polska - Turcja GODZINA, DATA: kiedy mecz ME siatkarek 2021?

Mecz Polska - Turcja w ME siatkarek 2021 odbędzie się we wtorek 31 sierpnia o godz. 19:30. Relacja na żywo z meczu 1/4 finału ME na sport.radiozet.pl.