Zamknij

Polska - Tajlandia: transmisja. Gdzie obejrzeć mecz MŚ siatkarek 2022?

27.09.2022 19:34

Polska - Tajlandia na żywo w tv i online. Transmisja i live stream z drugiego meczu Polek w MŚ siatkarek 2022. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć spotkanie Polska - Tajlandia.

Polska - Tajlandia
fot. volleyballworld.com

Reprezentacja Polski po jednym spotkaniu w Arnhem wraca do kraju, by w Gdańsku rozegrać dalszą część fazy grupowej MŚ siatkarek 2022. Holandia okazała się szczęśliwa dla podopiecznych Stefano Lavariniego, które pokonały na inaugurację imprezy Chorwację 3:1. Po pierwszej kolejce biało-czerwone zajmowały 2. miejsce w tabeli MŚ za Dominikaną, a przed Tajlandią.

Azjatycka drużyna sprawiła sensację, ogrywając na otwarcie wicemistrzynie Europy, Turcję, 3:2. Klasą samą dla siebie była przyjmująca Chatchu-on Moksri, autorka 33 punktów. To na niej w największej mierze będzie musiał się skupić nasz blok. Biało-czerwone będą też musiały znaleźć sposób na sprawną, dynamiczną obronę rywalek.

Polska - Tajlandia: gdzie obejrzeć mecz?

- Przeciwko Tajkom nie można stracić jakości w wykonywaniu poszczególnych elementów. Grając przeciwko nim, skończyć akcję w pierwszym uderzeniu jest niezwykle trudno. Azjatyckie zespoły bardzo dobrze bronią, szczególnie te niższe. Z kolei w ataku nie można myśleć w takich kategoriach, że gram przeciwko niższej zawodniczce, to będę atakować w trzeci metr. Azjatki bazują głównie na wybloku, ale jak przeciwniczka mocno ściągnie piłkę, to potrafią też skutecznie zablokować. To jest ogromnie niewygodny zespół, czasami te akcje trzeba kilkakrotnie ponawiać i musimy wykazać się tutaj ogromną cierpliwością w grze - ocenia była przyjmująca reprezentacji Polski Joanna Mirek.

Biało-czerwone grały już w tym sezonie z tym zespołem w Lidze Narodów. Polki musiały gonić wynik ze stanu 0:2 i finalnie udało się go odwrócić (3:2). W naszej ekipie brakowało wówczas Magdaleny Stysiak, a przy jej wzroście i sile uderzenia to może mieć znaczenie przy niższych, ale bardzo ruchliwych rywalkach.

Polska - Tajlandia: godzina, data

Mecz Polska - Tajlandia w MŚ siatkarek 2022 odbędzie się we wtorek 27 września o godz. 20:30. Transmisja TV na stronie sport.radiozet.pl. Transmisja TV w TVP Sport i Polsat Sport oraz online na stronie sport.tvp.pl i polsatsport.pl.

loader

RadioZET.pl/PAP, Marcin Pawlicki