Męczarnie Polek z Tajlandią. Biało-czerwone dalej w grze o igrzyska

03.08.2019 23:06
Polska - Tajlandia na żywo

Polskie siatkarki pokonały Tajlandię 3:2 (25:23, 22:25, 26:28, 25:23, 15:11) w drugim swoim meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich Tokio 2020, który rozgrywany jest we Wrocławiu. W niedzielę na zakończenie zawodów zmierzą się z Serbią.

Polskie siatkarki w pierwszym secie grały z Tajkami jak równy z równym, ale ostatecznie to biało-czerwone były górą i zwyciężyły 25:23. W drugim i trzecim secie inicjatywę przejęły rywalki. Podopieczne Jacka Nawrockiego popełniały dużo błędów i nie kończyły swoich ataków. Z kolei nasze przeciwniczki świetnie organizowały się w obronie i pracowały blokiem. Na szczęście w czwartej partii Polki wzięły się do pracy i zaczęły kończyć swoje ataki.

Tajki zaczęły odczuwać zmęczenie i wyraźnie zeszły z tonu. Tym sposobem biało-czerwone doprowadziły do tie-breaka, w którym narzuciły rywalkom swój styl gry i pewnie pokonały ich 15:11, zwyciężając w całym spotkaniu 3:2.

Polska - Tajlandia 3:2 (25:23, 22:25, 26:28, 25:23, 15:11)