Zamknij

Efektowne zwycięstwo Polek w Lidze Narodów. Tajlandia bez szans

13.06.2021 20:51
Polska - Tajlandia NA ŻYWO
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

Reprezentacja Polski siatkarek odniosła czwarte zwycięstwo w Lidze Narodów. W niedzielę biało-czerwone pokonały najsłabsze w stawce zawodniczki Tajlandii 3:0 (25:23, 25:15, 25:20). Kolejnym rywalem podopiecznych Jacka Nawrockiego będą Niemcy.

  • Reprezentacja Polski siatkarek w 11. kolejce Ligi Narodów 2021 pokonała Tajlandię 3:0
  • To czwarte zwycięstwo biało-czerwonych w tych rozgrywkach
  • W poniedziałek Polki zmierzą się z Niemkami

Reprezentacja Polski siatkarek w sobotę przegrały z naszpikowaną gwiazdami Brazylią 0:3. W tym spotkaniu w Lidze Narodów zadebiutowała rozgrywająca Jokera Świecie Katarzyna Wenerska i zaprezentowała się na tyle dobrze, że również w starciu z Tajlandią odpowiadała za prowadzenie gry.

Tajlandia, która została zdziesiątkowana przez koronawirusa i do Rimini przyjechała z nieprzygotowanymi zawodniczkami, to najgorsza drużyna rozgrywek, ale na dobę przed rywalizacją z biało-czerwonymi pokazała, że potrafi grać i odniosła pierwsze zwycięstwo, pokonując Niemki 3:1. Z ekipą prowadzoną przez Jacka Nawrockiego tak naprawdę powalczyły jak równy z równym tylko w pierwszej partii.

LN siatkarek 2021: Polska - Tajlandia [WYNIK]

Popisowe zawody rozegrała Zuzanna Górecka. Polska przyjmująca zdobyła w sumie 18 punktów i o dwa wyprzedziła jedną z czołowy atakujących Ligi Narodów Magdalenę Stysiak. W kwadracie dla rezerwowych zasiadła m.in. Malwina Smarzek.

W poniedziałek biało-czerwone zagrają z Niemkami.

Polska - Tajlandia 3:0 (25:23, 25:15, 25:20)

Zapis relacji z meczu Polska - Tajlandia

RadioZET.pl