Zamknij

Polska - Tajlandia: Kiedy kolejny mecz? O której grają Polki w Lidze Narodów?

Maciej Walasek
15.06.2022 22:00

Polska - Tajlandia: kiedy następny mecz siatkarek w Lidze Narodów? O której godzinie grają biało-czerwone? W drugim starciu turnieju na Filipinach żeńska reprezentacja Polski w siatkówce zagra z Tajlandią. Polscy kibice będą musieli wcześniej wstać, żeby zobaczyć ten mecz w telewizji. Sprawdź, o której i kiedy rozpocznie się pojedynek Polska - Tajlandia.

Maria Stenzel
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Polskie siatkarki po udanym pierwszym turnieju Ligi Narodów w USA, od porażki zaczęły drugą część imprezy. Biało-czerwone przegrały z Japonią 0:3, ale już niedługo staną przed szansą poprawienia nastrojów. Drugimi rywalkami na Filipinach będą Tajki. W zeszłym roku Polki pokonały Tajlandię 3:0. Czy tak samo będzie tym razem?

W składzie podopiecznych Stefano Lavariniego doszło do dwóch zmian. W drugim turnieju zabraknie Alicji Grabki i Agnieszki Kąkolewskiej. W ich miejsce selekcjoner postawił na Magdalenę Jurczyk i Martynę Czyrniańską.

Polska - Tajlandia: Kiedy kolejny mecz Ligi Narodów?

- Trenera Lavariniego oczywiście znałam bardzo dobrze, tyle że tylko z perspektywy drugiej strony siatki. Dlatego też cały czas się poznajemy. Nie ma bariery językowej, bo możemy porozumiewać się w dwóch językach. Ważne jest natomiast to, by szybko zbudować wzajemne zaufanie i wspólnie postarać się "wyciągnąć" z tej reprezentacji to, co najlepsze. Te dwa tygodnie wspólnej pracy oceniam bardzo pozytywnie - mówiła o szkoleniowcu Joanna Wołosz, która wróciła do reprezentacji po dłuższej przerwie.

Liga Narodów siatkarek 2022 - TABELA, TERMINARZ. Które miejsce zajmują Polki?

Siatkarki z Tajlandii świetnie radzą sobie od początku Ligi Narodów. Na pierwszym etapie Tajki nieoczekiwanie pokonały mistrzynie świata - Serbki 3:2, a także Chinki 3:2. Takim samym wynikiem uległy w starciu z Belgią, ale bez problemu poradziły sobie z Bułgarkami i na Filipinach w pierwszym meczu były lepsze od Kanady.

O której godzinie mecz Polska - Tajlandia w LN?

Polska - Tajlandia na żywo odbędzie się w czwartek 16 czerwca o godzinie 5:00 czasu polskiego.

loader

RadioZET.pl