Drugie zwycięstwo polskich siatkarek ze Szwajcarią. Tym razem przekonujące

29.07.2020 21:28
Polska - Szwajcaria

Reprezentacja Polski siatkarek odniosła drugie zwycięstwo nad drużyną narodową Szwajcarii. W środę w Łodzi biało-czerwone pokonały przyjezdne 3:0 (25:19, 25:18, 25:22). W czwartym dodatkowym secie lepsze były rywalki (21:25).

Pierwsze spotkanie odbyło się we wtorek. Polki bardzo długo nie potrafił znaleźć recepty na dobrą zagrywkę rywalek, popełniały mnóstwo błędów i po dwóch setach to przyjezdne prowadziły 2:0. Gospodynie skorygowały swoją postawę, zdołały odwrócić losy tamtej rywalizacji i zwyciężyły 3:2. W środę tak dużych emocji już nie było.

Trener Jacek Nawrocki dokonał jednej zmiany w stosunku do premierowego starcia. W miejsce Zuzanny Góreckiej pojawiła się 19-letnia Paulina Damaske. Początkowo występowała u boku Moniki Fedusio na przyjęciu, a w ostatniej partii szkoleniowiec przestawił ją na pozycję atakującej. W obu rolach radziła sobie bardzo dobrze.

Polska pokonała Szwajcarię w drugim meczu

Szwajcarki tylko na początku spotkania stawiały opór biało-czerwonym. Ich kilkupunktowa przewaga nie wynikała z błędów Polek, lecz z braku skuteczności w ataku naszych pań i dobrej defensywy. Sytuacja odwróciła się w połowie seta, gdy na zagrywkę poszły Centka i Fedusio. Gospodynie nie oddały prowadzenia i pewnie zwyciężyły do 19.

Kolejne odsłony od początku do końca przebiegały pod dyktando zawodniczek Jacka Nawrockiego. Pochwalić trzeba przede wszystkim grę w bloku i w polu serwisowym.

To były ostatnie w tym "pandemicznym" sezonie spotkania reprezentacji Polski. Biało-czerwone wygrały wszystkie te mecze - dwa z Czeszkami i dwa ze Szwajcarkami.

Polska - Szwajcaria 3:0 (25:19, 25:18, 25:22)