Zamknij

Polska - Szwajcaria: Transmisja TV i online. Gdzie oglądać mecz siatkarek?

28.07.2020 09:32
Polska - Szwajcaria: transmisja TV i online
fot. PAP

Polska - Szwajcaria: transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć na żywo mecz biało-czerwonych? Przed Polkami dwa kolejne mecze sparingowe. Tym razem przeciwniczkami biało-czerwonych będą Szwajcarki. Sprawdź najważniejsze informacje o meczu Polska - Szwajcaria.

Polskie siatkarki meczami ze Szwajcarią zakończą drugie zgrupowanie i tym samym cały sezon reprezentacyjny. Podopieczne Jacka Nawrockiego zagrają w łódzkiej hali Sport Arena bez udziału publiczności.

Sezon kadrowy biało-czerwonych był podzielony na dwie części: po pierwszym zgrupowaniu, Polki zagrały dwa kontrolne spotkania z Czeszkami w Wałbrzychu. W obu starciach górą była reprezentacja Polski, która wygrała 3:1 i 3:2. Po tygodniu od tego momentu siatkarki znów pojawiły się w Szczyrku, gdzie przygotowywały się do kolejnych zmagań. Przypomnijmy, że w kadrze zabrakło m.in. Malwiny Smarzek-Godek, Klaudii Alagierskiej, Joanny Wołosz i Agnieszki Kąkolewskiej, które tym razem mogły odpocząć. Jednocześnie Jacek Nawrocki mógł sprawdzić młode zawodniczki, które dopiero rozpoczynają przygodę z reprezentacją.

W Łodzi szansę na debiut w biało-czerwonych barwach będą miały: Karolina Drużkowska i Paulina Damaske. W rozmowie z portalem Polska Siatkówka, ta druga przyznała, że na razie nie denerwuje się występem, ale im będzie bliżej meczu, tym stres z pewnością da o sobie znać.

- To na pewno jest kolejne wyzwanie. Nie można powiedzieć, że przyjmuję to ze spokojem. Na razie nie stresuję się tymi meczami. Wiadomo, że im bliżej, tym bardziej będę myślała – powiedziała siatkarka Grot Budowlanych Łódź.

Polska - Szwajcaria: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz?

Szwajcarki przyjadą z kadrowiczkami, które w większości występują w swojej krajowej lidze. Mimo że to mecze sparingowe, to będą ważne spotkania dla Polek, które w styczniu przystąpią do eliminacji do mistrzostw Europy. Ich rywalkami będą Estonki i Białorusinki.

Polska - Szwajcaria na żywo odbędzie się we wtorek, 28 lipca o godzinie 20:00. Mecz będzie można oglądać na antenie Polsatu Sport.

RadioZET.pl/