Zamknij

ME siatkarzy: Polska cały czas w podróży, Słowenia nie rusza się z miejsca

24.09.2019 16:36
ME siatkarzy, Polska
fot. PAP/EPA

Polscy siatkarze są podróżniczymi rekordzistami tegorocznej edycji mistrzostw Europy. Biało-czerwoni w drodze do Paryża, gdzie wezmą udział w finale lub meczu o brąz, odwiedzili trzy holenderskie miasta, a półfinał rozegrają w Lublanie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Turniej jest rozgrywany w czterech krajach i to w dziewięciu miastach, więc przenosiny w trakcie czempionatu były wliczone w koszty. Na tle pozostałych ekip wyróżniają się pod tym względem biało-czerwoni, którzy fazę grupową zaczęli w Rotterdamie, a zakończyli w znajdującym się w odległości ok. 75 km Amsterdamie. Na dwa pierwsze mecze rundy pucharowej przenieśli się o 90 km - do Apeldoorn. W ich przypadku awans do półfinału, który wywalczyli w poniedziałkowy wieczór, oznacza podróż do odległej o ok. 1200 km Lublany. Niezależnie od rozstrzygnięcia czwartkowego pojedynku wiadomo już, że następnie czeka ich równie daleka wyprawa do Paryża, gdzie rozegrane zostaną zarówno finał, jak i spotkanie o brąz.

ME siatkarzy: Polacy utknęli na lotnisku

ME siatkarzy: Polakom groziła 18-godzinna podróż. Pomogła interwencja Kubiaka

We wtorkowy poranek okazało się, że wyprawa biało-czerwonych do Słowenii niespodziewanie się wydłużyła. Z powodu strajku tamtejszych linii lotniczych odwołano zaplanowany na godz. 10.15 lot, na który bilety mieli kupione mistrzowie świata. Z pomocą przyszedł premier Mateusz Morawiecki, który udostępnił im rządowy samolot - ma on wyruszyć do Lublany o godz. 16.44.

Wiele innych zespołów także zaliczało przenosiny do innych miast czy krajów w trakcie tych ME, ale na nieporównywalnie krótszych dystansach. - Wiadomo, gospodarze mieli przywilej, że w razie awansu zostają u siebie. Staramy się nie patrzeć na inne okoliczności tylko wyjść na boisko i grać - zaznaczył Michał Kubiak.

Polska - Słowenia. Kiedy i gdzie obejrzeć mecz?

Polska - Słowenia: TRANSMISJA TV i online. Gdzie oglądać półfinał ME?

On dobrze pamięta znacząco odmienny wariant losów polskich siatkarzy z ubiegłorocznego mundialu. Wówczas prawie dwa tygodnie spędzili oni w jednym miejscu - Warnie, a dopiero na ostatni etap rywalizacji w czołowej "szóstce" przenieśli się do Turynu.

W dużo bardziej komfortowej niż biało-czerwoni rok temu sytuacji są obecnie Słoweńcy, którzy od początku turnieju aż do półfinału włącznie nie opuszczają stolicy swojej ojczyzny.

Mecz Polska - Słowenia na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/AN