Serbia za mocna, Polacy rozpoczęli mistrzostwa od porażki

Andreas Nicolaides
24.08.2017 22:33

Polska przegrała z Serbią 0:3 (22:25, 22:25, 20:25) w swoim pierwszym meczu mistrzostw Europy w siatkówce. Spotkanie na Stadionie Narodowym oglądało na żywo ponad 60 tysięcy osób.

W ten sposób rywale zrewanżowali się nam za porażkę z 2014 roku, kiedy to na otwarcie mistrzostw świata - także na Narodowym w Warszawie - przegrali 0:3. Wtedy turniej zakończył się dla nas fantastycznie, bo zdobyciem złotego medalu.

Teraz o podobny sukces będzie ciężko. Polacy prawdopodobnie w barażach będą musieli walczyć o awans do ćwierćfinału. W fazie grupowej uzyskają go bowiem tylko zwycięzcy grup. W naszej zatriumfują zapewne Serbowie. Trudno przypuszczać bowiem, aby przegrali kolejne mecze z Finlandią i Estonią.

W czwartek rywale zachowywali więcej zimnej krwi w kluczowych momentach. My popełnialiśmy za to błędy w obronie. Początki setów były niezłe - w pierwszym i drugim na pierwsze przerwy techniczne schodziliśmy z trzypunktową przewagą. Im bliżej seta, tym jednak więcej błędów.

Walki na pewno nie zabrakło. Doping też był wspaniały. Jak powiedzieli jednak komentujący to spotkanie Wojciech Drzyzga i Tomasz Swędrowski, oby były to jedynie złe miłego początki.

Polska - Serbia 0:3 (22:25, 22:25, 20:25)