Zamknij
Maria Stenzel
  • Maria Stenzel 3
  • Zuzanna Górecka
  • Olivia Różański
  • 8 Zobacz
fot. Michal Dubiel/REPORTER

Zawodniczki reprezentacja Polski ze łzami w oczach zakończyły ćwierćfinałowe spotkanie MŚ siatkarek 2022 z Serbią. Biało-czerwone były o krok od awansu do strefy medalowej, zabrakło dwóch punktów w tie-breaku.

Reprezentacja Polski przed MŚ siatkarek 2022 była skazywana na pożarcie nie tylko przez Turcję, Stany Zjednoczone czy Serbię, ale nawet przez Tajlandię czy Niemcy. Tymczasem drużyna Stefano Lavariniego była o dwie piłki od strefy medalowej - w ćwierćfinale w tie-breaku przegrała z broniącą tytułu Serbią 2:3. Ostatniej piłki po zagrywce Jovany Stefanović nie przyjęła kapitalnie spisująca się w przekroju całego meczu Maria Stenzel.

Libero biało-czerwonych natychmiast po tej akcji zalała się łzami. Doskoczyły do niej koleżanki, ale i one nie były w stanie powstrzymać emocji. Po takiej walce brak awansu do półfinału mistrzostw świata bardzo boli, choć znalazły się takie zawodniczki, które nie szukały smutku; znalazły tylko radość.

Polska - Serbia: zdjęcia z ćwierćfinału MŚ siatkarek 2022

- Nawet nie potrafię być smutna. Cieszę się z drogi, jaką przeszła ta drużyna i mam nadzieję, że teraz ruszymy do przodu - oceniła Joanna Wołosz. - To bardzo boli. Byłyśmy o dwie piłki od gry o medale - to już głos Kamili Witkowskiej.

Zdjęcia zapłakanych dziewczyn pokazują, jak bardzo im zależało. Dla nas i tak są wielkie i jesteśmy przekonani, że jeszcze będzie się wspólnie cieszyć.

RadioZET.pl