Liga Narodów siatkarzy: Polacy pokonali Serbów po kolejnym tie-breaku

22.06.2019 19:35
polscy siatkarze

Polska pokonała Serbów 3:2 po kolejnym wyczerpującym spotkaniu. Tie-break z reprezentacją Serbii był drugim dodatkowym setem podopiecznych Vitala Heynena na przestrzeni dwóch dni. Świetny mecz w ataku i bloku rozegrał Bartosz Kwolek.

Polscy siatkarze pokonali Serbów 3:2 w drugim występie w turnieju Ligi Narodów siatkarzy w Mediolanie. To siódme zwycięstwo biało-czerwonych, których dorobek uzupełniają cztery porażki.

Polska - Serbia: Przebieg meczu Ligi Narodów siatkarzy

Spotkanie Polska - Serbia miało wyrównany przebieg, choć nie stało na najwyższym poziomie. Polacy prowadzili na początku pierwszej partii już trzema punktami, ale później przydarzył im się przestój i zrobiło się nagle 16:18. "Biało-czerwoni" odzyskali inicjatywę po bloku Karola Kłosa i Bartosza Kwolka na Drażenie Luburiciu. Rozstrzygnięcie (32:30) nastąpiło po grze na przewagi, a obie drużyny zmarnowały po kilka setboli.

W drugim secie nieznaczną przewagę mieli Serbowie. Ostatni remis zawodnicy trenera Vitala Heynena osiągnęli przy stanie 10:10, a później już tylko musieli "gonić" wynik. Sporo ataków nie kończyli, zdarzały im się też błędy techniczne, jak nadepnięcie na linię trzeciego metra. Odsłonę zakończył nieudany serwis Kwolka, po którym zrobiło się 21:25 i 1:1 w meczu.

Trzeci set przebiegał pod dyktando "biało-czerwonych". Skutecznie zbijali Kwolek i Łukasz Kaczmarek, który wszedł z ławki; asem serwisowym popisał się Grzegorz Łomacz i zrobiło się 6:3. Na cztery punkty podopieczni Heynena odskoczyli po jednej z najdłuższych wymian w całym meczu, którą mimo wielu szans z obu stron zakończył dopiero blok Artura Szalpuka. Później efektownym pojedynczym blokiem na Nikoli Jovoviciu popisał się Kłos i przewaga Polaków rosła. Trener Nikola Grbic, który od nowego sezonu pracować będzie w Zaksie Kędzierzyn-Koźle, dwukrotnie poprosił o przerwę, dokonał dwóch zmian, ale nie odwróciło to losów partii. Zakończył ją Kaczmarek, a Polacy wygrali ostatecznie 25:21.

W czwartym secie powtórzył się scenariusz z drugiego. Po polskiej stronie wynik "trzymał" głównie Kwolek, który do skutecznych ataków dołożył trudny, urozmaicony serwis, czym sprawiał rywalom sporo problemów. Z nim w polu zagrywki z 4:7 zrobiło się szybko 8:7, m.in. dzięki piątemu asowi w meczu. Dobra passa szybko się jednak skończyła, a po drugiej stronie siatki właściwy rytm złapał na zagrywce Bożidar Vucicevic. Serb posłał dwa asy z rzędu, a ekipa z Bałkanów nabrała wiatru w żagle. Przerwy na żądanie Heynena na niewiele się zdały i dystans do Serbów tylko się zwiększał. Końcowy rezultat to 25:19 dla siatkarzy Grbica.

W tie-breaku znowu w roli głównej wystąpił Kwolek. Najpierw po udanej obronie skończył kontrę, a po chwili wespół z Kłosem zablokowali serbski atak. Po skutecznym serwisie Kłosa biało-czerwoni odskoczyli już na 11:5. W końcówce znowu asa posłał z zagrywki Miran Kujundzic, ale ryzykując po chwili zepsuł serwis. Wynik 15:11 dla Polski zakończył drugi zwycięski pięciosetowy mecz Polaków w Mediolanie.

Liga Narodów siatkarzy: Kiedy kolejny mecz reprezentacji Polski?

W piątek mistrzowie świata pokonali Argentynę 3:2, a w niedzielę o godzinie 20:00 zmierzą się z zespołem gospodarzy, Włochami.

Zapis relacji spotkania Polska - Serbia w Lidze Narodów siatkarzy:

FT

Serdecznie dziękujemy za wspólnie przeżyte emocje tego spotkania i zapraszamy na nasze kolejne relacje.

15:11

Tym razem Serb w aut! Polska ogrywa Serbów 3:2 w tie-breaku.

14:11

Druga piłka meczowa dla Polski i bronią jej Serbowie. As serwisowy Kujundzicia.

14:10

Serbowie obijają teraz polski blok i bronią pierwszej piłki meczowej. Przerwa dla Vitala Heynena.

14:9

Świetne przyjęcie mocnego serwu Vucicevicia i jeszcze lepsze uderzenie Kwolka. Piłka meczowa dla Polaków!

13:9

Dotykamy siatki i punkt dla Serbów.

13:8

Świetna krótka Kochanowskiego, po raz kolejny.

12:8

Kaczmarek serwuje prosto w siatkę.

12:7

Kaczmarek zdobywa punkt dla Polski po odbiciu piłki od trzyosobowego bloku Serbów.

11:7

Kontrowersje przy uderzeniu Kochanowskiego. Heynen prosi o challenge, ale Polak nie obił bloku rywala. Punkt dla Serbów.

11:6

Vucicevic mocno, po skosie zdobywa punkt dla Serbów.

11:5

As serwisowy Kłosa! Przerwa dla Grbicia.

10:5

Bardzo dobry, potrójny blok Polaków. Punkt dla "biało-czerwonych".

9:5

Szalpuk skończył atak z lewej strony po świetnym odbiorze Wojtaszka.

8:5

Kwolek psuje zagrywkę.

8:4

Sytuacyjny punkt dla Polaków, Karol Kłos wykorzystuje przypadkowo odbitą piłkę przez Kaczmarka.

7:4

Przesunięta krótka Krsmanovicia i punkt dla Serbów.

7:3

Kolejny świetny blok Polaków po ataku Vucicevicia. Mamy cztery punkty przewagi w tie-breaku, a o przerwę poprosił Grbić.

6:3

Świetny atak Kwolka z lewej strony po dobrym odbiorze. Trzy punkty przewagi.

5:3

Aut po serwie Serbów.

4:3

Kujundzić z lewej strony ładnie, obok naszego bloku.

4:2

Świetny blok Polaków i mamy dwupunktową przewagę.

3:2

W dobrej akcji ponownie Serbowie, w jeszcze lepszej Kochanowski.

2:1

Szybko odpowiedzieli Serbowie, ale dobry atak wyprowadził także Kaczmarek.

1:0

Rozpoczął dla Polski punktowanie Kochanowski. Początek tie-breaku.

19:25

Serbowie atakują po bloku i kończą czwarty set wygraną. Polska 2:2 Serbia. Czeka nas tie-break!

19:24

Przesunięta prosta Kochanowskiego i mamy kolejny punkt.

18:24

Kolejna dobra akcja podopiecznych Grbicia i kolejne oczko. Za chwilę świetna zagrywka Serba i as serwisowy.

18:22

Dobry przerzut Polaka nad pojedynczym blokiem Serbów.

17:22

Kaczmarek uderza w aut. Heynen będzie to jeszcze sprawdzał, ale nie było bloku Serbów. Punkt dla naszych przeciwników.

17:21

Dwa punkty z rzędu dla Serbów. Tracimy do naszych rywali już cztery oczka.

17:19

Tym razem nie myli się Bednorz. Punkt dla Polski.

16:19

Próbował z lewej strony Bednorz, ale świetnie zablokowany przez podwójny blok Serbów.

16:18

Kaczmarek zdobywa punkt dla Polski po blockoucie, lecz Kwolek serwuje w siatkę.

15:17

Było blisko odbioru, ale niestety, kolejny punkt dla Serbów.

15:16

Świetny blok Kwolka i Kłosa na Vuciceviciu. Nadrabiamy straty do Serbów.

14:16

Ponownie przesunięta krótka, tym razem Łomacz. Punkt dla Polski.

13:16

Druga przerwa techniczna w tym secie. Trzypunktowe prowadzenie Serbów.

13:15

Kolejna przesunięta prosta Kochanowskiego i kolejny punkt Polaków.

12:15

Tym razem Kwolek z lewej strony nieudanie. Dobry blok Serbów.

12:14

Dwa asy serwisowe Vucicevicia z rzędu! Czas dla Polski.

12:12

Przesunięta krótka Kochanowskiego i mamy kolejny punkt dla Polski. Niestety Bednorz za chwilę serwuje w siatkę.

11:11

Kaczmarek przekracza linię przy serwisie.

11:10

Dobry atak Polaków, odzyskujemy prowadzenie.

10:10

Tym razem Cirović w aut.

9:10

As serwisowy Cirovicia.

9:9

Dobra kiwka Vucicevicia, punkt dla Serbii.

9:8

Dobry atak Serbów, był niezły blok Polaków, ale blockout. Za chwilę to my zdobywamy punkt po blockoucie, Kaczmarek.

8:7

BARTOSZ KWOLEK SHOW! Drugi as Polaka z rzędu! Pierwsza przerwa techniczna w tym secie.

7:7

Remis! As serwisowy Kwolka.

6:7

Vucicević ładuje piłkę prosto w nasz blok. Już tylko jeden punkt straty Polaków.

5:7

Punkt dla Serbów. Odpowiada naszym rywalom dobry atak Kaczmarka z lewej strony boiska.

4:6

Teraz z kolei świetny atak z lewej strony Kwolka.

3:6

Dobry atak Simicia z lewej strony. Punkt dla Serbów.

3:5

Vucicević nie trafia w boisko po słabym serwie.

2:5

Kaczmarek uderza w aut. Przerwa dla reprezentacji Polski.

2:4

Z prawej strony Vucicevic. Bez szans Polacy.

2:3

Świetna przesunięta krótka Kochanowskiego.

1:3

Świetna obrona Wojtaszka nie wystarczyła. Zablokowany atak Kaczmarka.

1:2

Dwie dobre akcje Serbów i dwa szybkie punkty dla naszych rywali.

1:0

Rozpoczynamy czwartego seta od punktu.

25:21

Kaczmarek z lewej strony i kończymy trzeciego seta. Polska 2:1 Serbia.

24:21

Myli się także przy zagrywce Łomacz.

24:20

Kujundzić serwuje w siatkę. Piłka setowa dla Polski.

23:20

Cirović zdobył z lewej strony kolejny punkt dla Serbów. Stopniała nasza przewaga z sześciu do trzech punktów. Czas dla Vitala Heynena.

23:19

Dobra, szybka akcja Serbów. Okolić z środka, po prostej.

23:18

Kochanowski zdobywa punkt po blockoucie.

22:18

Vucicević kończy tym razem akcję dla Serbów.

22:17

Mocno Kwolek, ale dobry blok Serbów.

22:16

Teraz z kolei dobry atak po bloku Serbów Szalpuka.

21:16

Kujundzić po naszym bloku. Punkt dla Serbów.

21:15

Vucicević zupełnie psuje atak, punkt dla Polski i czas dla Serbów.

20:15

Kłos serwuje w aut.

20:14

Z prawej strony atakuje Kaczmarek i kolejny punkt dla Polski.

19:14

Cirović kończy świetną serię Polaków.

19:13

Świetny blok reprezentacji Polski, mamy już sześć punktów przewagi nad Serbami.

18:13

Kwoleeek! Trzeci as Polaka!

17:13

Luburić nie trafia w boisko. Czas dla reprezentacji Serbii.

16:13

Drugi as serwisowy Kwolka i druga przerwa techniczna w tym secie.

15:13

Serbowie dotykają siatki. Nieudany atak Kaczmarczyka nieistotny.

14:13

Z prawej strony Luburić. Punkt dla Serbii.

14:12

Świetny blok Kłosa na Okoliciu. Kolejne oczko Polaków.

13:12

Obił serbski blok teraz Kwolek. Punkt dla Polaków.

12:12

Kujundzić... As.

12:11

Wydawało się, że obronimy tym razem atak Kujundzicia, ale Serb ponownie zdobywa punkt dla naszych rywali.

12:10

Punktujemy po nieporozumieniu w reprezentacji Serbii.

11:10

Z lewej strony Serbów ponownie Kujundzić. Rywal obija nasz blok i zdobywa punkt dla swojej reprezentacji.

11:9

Dobra akcja Polaków i odskakujemy Serbom na dwa punkty.

10:9

Kujundzić, po raz kolejny z lewej strony zdobywa punkt Serb dla swojej drużyny.

10:8

Punkt zdobywają Polacy, szybko odpowiadają im jednak Serbowie.

9:7

Szalpuk dotyka siatki. Drugi punkt z rzędu dla Serbów.

9:6

Kolejna przesunięta krótka Serbów i punkt dla naszych rywali.

9:5

Cóż za akcja! Ile to było ataków? 10? 15? Trwała 53 sekundy i kończy się punktem dla Polski po dobrym bloku naszej reprezentacji. Był jeszcze challenge, ale decyzja sędziów bez zmian. Po żółtej kartce dostali za to za przepychanki Jovović i Szalpuk.

8:5

Przesunięta krótka Krsmanovicia i kolejne oczko dla Serbów.

8:4

Kwolek - as serwisowy. Fenomenalny mecz Polaka. Pierwsza przerwa techniczna w trzecim secie.

7:4

Dobry atak Kaczmarka, ale i tak w siatkę wpadają Serbowie. Punkt dla Polski.

6:4

Dobry atak z prawej strony Luburicia. Nasz blok bez szans.

6:3

As serwisowy Łomacza!

5:3

Kwolek i prowadzimy już dwoma punktami.

4:3

Ależ wyśmienity atak Kaczmarka z prawej strony. Bomba Polaka!

3:3

Kujundzić po naszym bloku. Ponownie remis.

3:2

Dobra przesunięta krótka Serbów, a za chwilę jeszcze lepsza kiwka Kwolka.

2:1

Kochanowski po prostej, z środka. Punkt dla Polski.

1:1

Z lewej strony dobrze atakuje Kujundzić. Remis.

1:0

Rozpoczynamy trzeciego seta od świetnego ataku Kwolka z środka.

21:25

Kwolek w siatkę. Przegrywamy drugiego seta. Polska 1:1 Serbia.

21:24

Ponownie atak Kwolka z lewej strony i mamy punkt. Druga setowa dla Serbów.

20:24

Muzaj serwuje w siatkę. Setowa dla Serbów.

20:23

Kwolek z lewej strony i mamy wreszcie dwudziesty punkt.

19:23

Kujundzic mocno, po naszym bloku. Punkt dla Serbów.

17:21

Przekraczamy linię trzeciego metra, punkt dla Serbów.

17:20

Dobry atak Krsmanovicia. Po bloku Serb.

17:19

Cirovic serwuje w siatkę.

16:19

Krsmanović nabija nasz blok i ponownie tracimy do Serbów trzy oczka. Czas dla Heynena.

16:18

Punkt dla Serbów, choć mogło się wydawać, że był aut.

16:17

Bołądź przepycha piłkę przez blok Serbów. Za chwilę mocno uderza Szalpuk, po bloku.

14:17

Punkt dla Serbów po niewielkim zamieszaniu.

14:16

Kiepską akcję Polaków ratuje nasz blok. Punkt dla "biało-czerwonych".

13:16

Druga przerwa techniczna w drugim secie i przegrywamy aż trzema punktami z reprezentacją Serbii.

13:15

Przesunięta krótka i Karol Kłos! Za chwilę jednak identyczną akcją popisują się Serbowie.

12:14

Świetny atak z lewej strony Kujundzicia.

12:13

Kwolek po serbskim bloku i mamy punkt.

11:13

Okolić i znowu dwa punkty przewagi Serbów.

11:12

Zerwał atak Polak, za chwilę jednak Bołądź odratowuje punkt dla Polski.

10:11

Bołądź zaserwował w aut. Heynen prosi o challenge, ale... nie wiadomo dlaczego. Ewidentny aut Polaka.

10:10

Równie świetny atak z środka Hubera!

9:10

Krsmanović, świetnie, z środka w lewą część naszego pola.

9:9

Ponownie Bołądź, tym razem z prawej strony Polak. Remis.

8:9

Niestety, Kwolek psuje serw.

8:8

Cirović atakuje w aut. Mamy remis.

7:8

Wreszcie świetny atak z lewej strony Polaków - Bołądź.

6:8

Pierwsza przerwa techniczna w drugim secie. Przegrywamy z Serbami dwoma punktami.

6:7

Świetny flot Kwolka i mamy kolejne oczko.

5:7

Na nasze szczęście w aut serwuje także Kujundzic.

4:7

Po dobry przyjęciu Polaków atakował Kwolek, ale niestety prosto w aut.

4:6

Ponownie punktuje Luburić, tym razem z prawej strony.

4:5

3:5

Kujundzic zdobywa punkt dla Serbii po odbiciu się jeszcze piłki od naszego bloku.

3:4

Szalpuk prosto w blok, Bołądź zdobywa punkt dla Polski po blockoucie.

2:3

Serbowie w siatkę, a my przeprowadzamy dobrą akcję.

1:2

Dobry atak Serbów kończy się punktem dla naszych rywali. Za chwilę przeciwnicy popisują się świetnym asem serwisowym.

1:0

Rozpoczynamy drugiego seta od świetnego bloku.

32:30

Wygrywamy na przewagi z Serbami! Świetny blok reprezentacji Polski. 1:0 dla "biało-czerwonych".

31:30

Nie trafili w boisko Serbowie, ale selekcjoner naszych rywali prosi o challenge. Nie było bloku, punkt dla Polski!

30:30

Atakuje Kwolek, blockout! Ponownie remis.

29:30

Kujundzic z lewej strony i kolejna setowa dla Serbii.

29:29

Serbowie dotknęli chyba antenki, Heynen prosi o challenge. Oczywiście była. Znowu remis.

28:29

Przesunięta krótka Serbów i łatwy punkt dla naszych rywali.

28:28

Kwolek ratuje naszą reprezentację po dobrej kiwce.

27:28

Atakował Bołądź, ale wprost w blok Serbów.

27:27

Świetny blok Hubera i znowu remis. Mamy szczęście!

26:27

Dobry atak Luburicia po naszym bloku. Piłka setowa dla Serbii.

26:26

Serbowie dotykają siatki, znowu remis.

25:26

Nieudany atak Polaków, w aut. Piłkę setową numer jeden będą mieli Serbowie.

25:25

Punktował dla nas Bołądź, ale za chwilę Kłos minimalnie w aut.

24:24

Mocny serw Kwolka, ale atak Serbów przedziera się przez nasz blok. Gramy na przewagi.

24:23

Dobra akcja Polaków i mamy piłkę setową!

23:23

Świetny atak Kujundzicia z lewej strony, jest remis.

23:22

Świetny blok Kwolka i Kłosa po ataku Luburicia. Przerwa dla reprezentacji Serbii.

22:22

Serwował Luburić, ale w aut.

21:22

Niestety szybko tracimy punkt po dobrym ataku Serbów.

21:21

Świetny atak Kłosa z środka, po prostej. Mamy remis.

20:21

Atakował Kujundzic, zdaniem sędziego w aut, ale szkoleniowiec Serbów poprosił o challenge. Nie było bloku, punkt dla Polski.

19:21

Świetny atak z prawej strony z Macieja Muzaja.

18:21

Atakował z lewej strony Kwolek, ale niestety w aut. Przerwa dla Vitala Heynena.

18:20

Punktuje z lewej strony Krsmanović.

18:19

Wreszcie kończy akcję Szalpuk - blockout.

17:19

Bołądź serwuje w siatkę.

17:18

Dobry, pojedynczy blok Hubera. Mamy punkt.

16:18

Kolejny dobry atak serbskiej "10" i nasi rywale mają już dwupunktowe prowadzenie. Przerwa dla Polski.

16:17

Była druga przerwa techniczna w tym secie. Serbowie punktują po niej podwójnie.

16:15

Punktuje Cirović, ale Vital Heynen prosi o challenge. Serb dotknął siatki, punkt jednak dla Polski.

15:15

Mocno z lewej strony przymierzył Szalpuk, ale nie trafił w boisko.

15:14

Wyśmienite przerzucenie piłki nad polskim blokiem Kujundzicia.

15:13

Serwuje Kwolek, ale nie trafia w boisko Polak.

15:12

Bołądź po blockoucie zdobywa punkt dla Polski.

14:12

Atakował ponownie Kwolek, ale tym razem skuteczny blok Serbów.

14:11

Dobry atak z prawej strony Serbów wtóruje naszemu świetnemu atakowi Kwolka z lewej strony boiska.

13:10

Punktują także Polacy, utrzymujemy trzypunktowe prowadzenie.

12:10

Dobra akcja Serbów i nasi rywale zdobywają punkt.

12:9

Wpadają w siatkę Serbowie, punkt dla Polski.

11:9

Dobry atak Serbów prze środek, bez bloku Polaków.

11:8

Dobra kiwka z lewej strony Cirovicia. Za chwilę jednak popsuty serw Serba.

10:7

Szalpuk przepycha piłkę przez siatkę po serbskim, pojedynczym bloku.

9:7

Kolejna zagrywka popsuta teraz przez Okolicia.

8:7

Świetny serw tego samego zawodnika, as!

8:6

Okolić uderza z środka, po naszym bloku i zdobywa punkt dla Serbii.

8:5

Dobry, podwójny blok reprezentacji Polski i mamy kolejny punkt. Pierwsza przerwa techniczna w tym secie.

7:5

Świetny "gwóźdź" Serba, bez szans nasz blok.

7:4

Tym razem punktujemy blokiem.

6:4

As serwisowy Serba, za chwilę dobry atak Kwolka.

5:3

Dobry atak Hubera przez środek kończy się punktem dla Polski. Za chwilę jednak Polak serwuje w siatkę.

4:2

Tym razem Szalpuk w siatkę.

4:1

Szalpuk! Dwa asy serwisowe Polaka z rzędu.

2:1

Zdobywają punkt także Serbowie, ale za chwilę go tracą po kiepskiej zagrywce.

1:0

Rozpoczynamy spotkanie! Zaczął Jovović, a pierwszy skuteczny atak wykorzystał Bołądź.

16:58

Przed nami hymny obu reprezentacji.

16:57

Minuta ciszy dla zmarłego wskutek zawału serca Miguela Angela Falaski, byłego zawodnika i trenera Skry Bełchatów.

16:54

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski znajduje się obecnie na siódmym miejscu w klasyfikacji głównej fazy interkontynentalnej Ligi Narodów, natomiast Serbia na miejscu dziewiątym. W przypadku jakiejkolwiek wygranej (3:0, 3:1, a nawet 3:2) wskoczymy dziś, przynajmniej na chwilę, na miejsce szóste, gwarantujące udział w Final Six LN, na którym plasuje się obecnie USA.

16:49

Serbia to drugi po Argentynie przeciwnik Polski na turnieju LN w Mediolanie. Wczoraj, po niezwykle emocjonującym, ale niepozbawionym błędów spotkaniu z "Albicelestes", "biało-czerwonym" udało się ostatecznie wywalczyć dwa punkty po wygranej w tie-breaku, jednak dziś oczekujemy z Serbami tylko i wyłącznie trzech oczek.

16:46

Dzień dobry! Rozpoczynamy relację drugiego meczu turnieju Ligi Narodów siatkarzy w Mediolanie, w którym reprezentacja Polski zmierzy się z Serbią. Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania emocji tego spotkania!