MŚ w siatkówce 2018: Polacy rozpoczynają grę w Final Six

Andreas Nicolaides
27.09.2018 09:44
Polska - Serbia
fot. PAP/EPA

Polskim siatkarzom środa upłynęła na przygotowaniach w Turynie do meczu z Serbami, którym rozpoczną występ w 3. rundzie mistrzostw świata. Broniący tytułu biało-czerwoni będą chcieli po raz drugi z rzędu w tej imprezie pokonać Serbów i przybliżyć się do półfinału. Mecz Polska - Serbia na żywo na sport.radiozet.pl. Początek o godz. 20.30.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Podopieczni Vitala Heynena ćwiczyli w hali treningowej wczesnym przedpołudniem. Mieli możliwość odbycia tam jeszcze jednych zajęć, ale sztab szkoleniowy zdecydował, że lepiej, aby zawodnicy oszczędzali energię na kolejne dwa dni, kiedy to czekają ich pojedynki - kolejno - z Serbami i Włochami. Sytuacja zdrowotna w drużynie się poprawia.

MŚ w siatkówce 2018: Mecz Polska - Serbia

Polski Związek Piłki Siatkowej postawił przed Heynenem jako cel znalezienie się w czołowej "szóstce". Trenerzy biało-czerwonych nie obawiają się, że u ich podopiecznych po zrealizowaniu tego zadanie będą kłopoty z mobilizacją.

- Ja sobie nie wyobrażam, żeby można byłoby myśleć "już zrobiliśmy wszystko i nic więcej nie musimy". Jesteśmy w "szóstce". Czy się uda ugrać coś więcej - zobaczymy, ale na pewno zrobimy wszystko, żeby grać jak najlepiej i zajść jak najdalej - zapewnił Pawlik.

Zawodnikom humory przed rozpoczęciem trzeciej rundy dopisują. Mają świadomość, że wybrnięcie z trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się po dwóch kolejnych porażkach w drugiej rundzie, to szansa, którą warto wykorzystać.

- Fajnie, że daliśmy sobie możliwość rozegrania dwóch kolejnych spotkań, które mogą nam dać możliwość gry o krążki. Bardzo się cieszę, że dotarliśmy do Turynu. Głęboki wdech i wydech, że tu jesteśmy - zaznaczył Dawid Konarski.

Polska grała już z Serbią w 3. rundzie MŚ w siatkówce 2018. Biało-czerwoni pewnie wygrali 3:0, ale należy pamiętać, że rywale podeszli do meczu bez żadnej presji, bowiem mieli zapewniony już awans do Final Six.

Polska - Serbia na żywo. Relacja i wynik meczu online

Mecz Polska - Serbia na żywo na sport.radiozet.pl. Relacja i wynik online w internecie od godz. 20.30.

RadioZET.pl/PAP/AN