Zamknij

Polska - Serbia: Narodowy znów odleci z siatkarzami. Dziś początek ME

Krzysztof Sobczak
24.08.2017 16:08
Stadion Narodowy
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Meczem z Serbią na PGE Narodowym polscy siatkarze zainaugurują mistrzostwa Europy. Trzy lata temu było podobnie – ten sam obiekt i rywal, a na końcu złoty medal światowego czempionatu. Celem drużyny grającej w odmienionym składzie też jest pierwsze miejsce.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Biało-czerwoni są wymieniani przez ekspertów w gronie kandydatów do podium, ale takich drużyn jest co najmniej pięć. Bo mówi się także o Francji, Rosji, Serbii i Włochach.

Zobacz także

Tych ostatnich z medalem na szyi nie widzi Michał Łasko, który z reprezentacją Italii wywalczył złoto w 2005 roku.

- Chciałbym się oczywiście mylić, ale Włochów w tym gronie nie widzę. Zespół został odmłodzony, są w nim zawodnicy z niewielkim doświadczeniem (w kadrze znalazło się pięciu debiutantów - przyp. red.). Chociaż oczywiście wszystko może się zdarzyć – ocenił.

Podczas turnieju w Polsce tytułu bronić będą Francuzi, którzy w poprzednim finale pokonali Słoweńców. Drużyna z Półwyspu Apenińskiego zdobyła brązowy medal.

- Jeśli chodzi o Słowenię, to myślę, że dwa lata temu postarali się jednak o jednorazową niespodziankę – zauważył mieszkający we Włoszech Łasko.

Najpierw ceremonia, potem show sportowe

Inauguracyjny mecz w stolicy rozpocznie się o godz. 20:30. Dwie godziny wcześniej odbędzie się ceremonia otwarcia na PGE Narodowym. Zarówno w ekipie polskiej, jak i serbskiej wszyscy wiedzą, jaka jest stawka tego starcia.

Ruszają Mistrzostwa Europy w siatkówce. Czy Polska zdobędzie medal? Kibicuj biało-czerwonym i wypowiedz się w serwisie MAM ZDANIE!

Jest bardzo prawdopodobne, że zwycięzca tego pojedynku zajmie pierwsze miejsce w grupie, a to oznacza bezpośredni awans do ćwierćfinału. Drużyny, które zajmą drugie i trzecie lokaty zagrają w barażu. A w nim mogą trafić na Bułgarię lub Rosję.

Impreza odbywać się będzie jeszcze w Szczecinie, Katowicach i Krakowie, gdzie toczyć się będzie też ostateczna batalia o medale. Turniej zakończy się 3 września.

RadioZET.pl/PAP/KS