Memoriał Wagnera: Koncertowa gra Polaków w meczu z Serbią

Ewelina Bogusz
01.08.2019 19:13
Polska - Serbia na żywo

Polscy siatkarze pokonali Serbię 3:1 (25:22, 25:18, 22:25, 25:22 ) w pierwszym meczu 17. Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie. W drugim czwartkowym spotkaniu Brazylia zmierzy się z Finlandią.

Polscy siatkarze bardzo udanie rozpoczęli Memoriał Wagnera. W secie otwierającym spotkanie biało-czerwoni utrzymywali kilkupunktową przewagę. Mimo że Serbowie próbowali gonić wynik, popełniali przy tym wiele błędów własnych. Ostatecznie mistrzowie świata byli górą i wygrali 25:22.

W drugiej partii lepiej na początku radzili sobie przeciwnicy. Na pierwszej przerwie technicznej odskoczyli Polakom na trzy punkty. Po zrobieniu przejścia, na zagrywce pojawił się Michał Kubiak. Kapitan polskiej kadry popisał się trzema asami serwisowymi i nakręcił swoją drużynę. W tym momencie przez chwilę gra odbywała się punkt za punkt, ale pod koniec inicjatywę przejęli gospodarze i wygrali 25:18.

Wydawało się, że wygrana to tylko formalność i, że Polacy postawią kropkę nad i. Niestety, ale w trzeciej partii do głosu doszli Serbowie, którzy z początku znów słabo weszli w seta. Biało-czerwoni prowadzili 16:13 i nic nie zwiastowało kłopotów. Jednak wszystko zmienił Atanasijević, który dobrymi zagrywkami wyprowadził swój zespół na prowadzenie, którego nasi rywale nie oddali do końca i wygrali 25:22.

W czwartej części gry Serbowie utrzymali dobrą dyspozycję, a Polacy zaczęli mieć problemy ze skutecznością. Po wyrównanej walce, ekipie biło-czerwonych bardzo pomogły dobre ataki Wilfredo Leona, który sam zakończył seta i jednocześnie mecz asem serwisowym 25:22.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera jest ostatnim testem dla polskich siatkarzy przed walką o kwalifikację olimpijską. W następnym tygodniu podopieczni Vitala Heynena w Gdańsku powalczą o przepustki do Tokio w dniach 9-11 sierpnia.

Polska – Serbia 3:1 (25:22, 25:18, 22:25, 25:22)