Zamknij

Polska - Serbia GODZINA: Kiedy i o której mecz MŚ siatkarek 2022?

04.10.2022 19:12

Polska - Serbia: godzina, data. Drugą fazę siatkarskich mistrzostw świata Polki rozpoczną od meczu z bardzo trudnymi rywalkami. Serbia to brązowy medalista ostatniej edycji Ligi Narodów oraz igrzysk olimpijskich, a także wicemistrz Europy. Kiedy i o której godzinie odbędzie się pierwszy mecz Polek w kolejnej fazie MŚ siatkarek 2022? Sprawdź godzinę i datę następnego meczu biało-czerwonych.

Polska - Serbia: GODZINA DATA: kiedy i o której mecz MŚ siatkarek 2022
fot. Piotr Hukalo/East News

Reprezentacja Polski po zakończonej fazie grupowej MŚ siatkarek 2022 przenosi się z Gdańska do Łodzi, gdzie biało-czerwone oprócz Serbii zagrają ze Stanami Zjednoczonymi, Kanadą i Niemcami. Stawką tych spotkań jest awans do ćwierćfinałów. Na obecnym etapie mundialu, drużyny trafiają do jednej z dwóch grup - E i F, z których każda liczy po osiem zespołów. Cztery najlepsze drużyny z obu grup przejdą do ćwierćfinału turnieju.

Po meczu z jednym z najsilniejszych zespołów MŚ – Turcją – Polki czeka kolejny wymagający przeciwnik. Serbia w tym roku zajęła III miejsce w Lidze Narodów, a w poprzednim wywalczyła brąz na igrzyskach w Tokio i srebro mistrzostw Europy.

- Gra Serbii wygląda mniej więcej podobnie jak Turcji. Trzeba będzie przede wszystkim zagrywką ograniczyć jej możliwości gry blokiem i myślę, że jesteśmy w stanie to zrobić. Sami musimy z kolei dobrze zagrać blokiem i w obronie. To jest też mocny fizycznie zespół, mają niezwykle skuteczną atakującą (Tijanę Boskovic), podobnie jak Turcja. Musimy włożyć w ten mecz wszystko, co mamy najlepsze – zapowiedział przed meczem trener Polek Stefano Lavarini.

Polska - Serbia: kiedy mecz MŚ siatkarek 2022?

Rywalki Polek w grupie C czterokrotnie wygrywały mecze bez straty seta. Tylko raz, w spotkaniu z Kanadą, do rozstrzygnięcia wyniku potrzebowały tie-breaka.  Polska, współgospodarz mistrzostw, zaczęła turniej od trzech zwycięstw (z Chorwacją 3:1, Tajlandią 3:0 i Koreą Południową 3:0). Porażki z Dominikaną (1:3) i Turcją (2:3) nieco ograniczyły jednak nasze szanse na awans do ćwierćfinału. A według Lavariniego, udział w najlepszej ósemce mundialu byłby znakomitym wynikiem.

- My musimy jednak myśleć jedynie o najbliższym meczu, najbliższym rywalu, a ci będą niezwykle silni. Tu wynik jest sprawą otwartą i ciężko cokolwiek przewidzieć. Dla mnie najważniejsze jest, żebyśmy zagrali tak, jak przeciwko Turcji, na 100 procent. Poczekajmy na te mecze i zobaczymy, co się wydarzy. Zajmiemy miejsce na tym turnieju takie, na jakie zasługujemy. Oczywiście, że chciałbym dotrzeć do ćwierćfinału, ale wiem, że będzie to niezwykle trudne. Na razie staramy się robić wszystko krok po kroku – podkreślił włoski szkoleniowiec.

Polska - Serbia: godzina, data

Mecz Polska - Serbia na żywo w MŚ siatkarek 2022 odbędzie się we wtorek 4 października o godz. 20:30. Transmisję spotkania pokaże Polsat Sport.

loader

RadioZET.pl/pzps.pl