Zamknij

Polska - Serbia: Kiedy i o której mecz ME siatkarzy? [GODZINA, DATA]

04.09.2021 20:05
Polska - Serbia GODZINA DATA
fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Polska - Serbia GODZINA, DATA. Kiedy i o której godzinie odbędzie się drugi mecz mistrzostw Europy w siatkówce 2021. GODZINA i DATA spotkania Polska - Serbia.

  • Reprezentacja Polski zagra z Serbią w 2. meczu mistrzostw Europy w siatkówce 2021
  • To starcie mistrza świata z mistrzem Europy
  • Sprawdź, kiedy i o której godzinie odbędzie się spotkanie Polska - Serbia w ME siatkarzy 2021

Polska - Serbia GODZINA, DATA. Mistrz świata kontra mistrz Europy - czy to nie wystarczająca rekomendacja tego spotkania? Te drużyny od lat należą do ścisłej światowej czołówki, ścierają się w wielu turniejach najwyższej rangi, a wystarczy wspomnieć chociażby mecz otwarcia mistrzostw świata w 2014 roku, gdy na Stadionie Narodowym, w obecności 61,5 tysiąca kibiców, biało-czerwoni wygrali 3:0 i rozpoczęli swój marsz po złoty medal.

Ekipa "Plavich" nie pojechała na igrzyska olimpijskie w Tokio, a zatem próba obrony mistrzowskiego tytułu na Starym Kontynencie jest dla nich najważniejszym celem w tym sezonie. Biało-czerwoni wrócili z Japonii rozbici, załamani i zapłakani, bo kolejny raz odpadli w ćwierćfinale najważniejszej sportowej imprezy czterolecia. Będą chcieli zrehabilitować się za tamtą wpadkę, ale także godnie pożegnać trenera Vitala Heynena, który po tej imprezie przestanie pełnić funkcję szkoleniowca reprezentacji Polski.

Polska - Serbia: Kiedy mecz siatkarzy? O której grają w ME siatkarzy 2021?

Mistrzowie świata cały turniej rozegrają w kraju - zaczną w Krakowie, na ewentualną 1/8 finału i ćwierćfinał przeniosą się do Gdańska, natomiast walka o medale rozstrzygnie się w katowickim Spodku. Przed turniejem Heynen cieszył się jednak najbardziej z obecności fanów.

- To dla nas wielka szansa, że możemy zagrać przed najlepszymi kibicami na świecie. Polscy fani dają nam wiele pozytywnej energii, która na pewno nam pomoże. Strasznie się za nimi stęskniłem. Potrzebowaliśmy ich - mówił Belg. Dodał, że nie wiesza jeszcze swoim zawodnikom medali na szyjach. - Nie myślimy o tym. Chcemy pokazać wszystkim, że jesteśmy dobrą drużyną. Wynik jest następnym krokiem. Pierwszym jest pokazanie, że jesteśmy razem po przeżytym rozczarowaniu, potrafimy przezwyciężać problemy i grać dobrą siatkówkę – podkreślił Heynen.

Polska i Serbia należą do kandydatów do podium. W tym gronie są także Włosi, Rosjanie, wicemistrzowie Europy Słoweńcy oraz mistrzowie olimpijscy Francuzi.

Polska - Serbia: GODZINA i DATA: Kiedy mecz mistrzostw Europy w siatkówce?

Mecz Polska - Serbia w grupie A mistrzostw Europy w siatkówce 2021 odbędzie się w sobotę 4 września o godz. 20:30.

RadioZET.pl/Bartłomiej Pawlak/bap/cegl/