Polskie siatkarki znów nie zagrają w mistrzostwach świata

29.05.2017 08:00
Polska - Serbia

Polskie siatkarki kolejny raz nie wykorzystały atutu własnej hali i nie zakwalifikowały się do przyszłorocznych mistrzostw świata. "Biało-czerwone" przegrały rywalizację z Serbkami oraz z Czeszkami, które wystąpią w barażach.

W ostatnim dniu zmagań na warszawskim Torwarze podopieczne Jacka Nawrockiego dostały srogą lekcję od wicemistrzyń olimpijskich. Ekipa z Bałkanów, której kapitanem jest znana z występów w Chemiku Police Stefana Veljković, rozgromiła naszą reprezentację, wygrywając pewnie 3:0 - w setach do 15, 16 i 15.

Serbki były faworytkami turnieju i w cuglach awansowały na mistrzostw świata. W pięciu meczach nie straciły nawet seta! Polki rywalizację o miejsce w barażach przegrały z Czeszkami. W sobotę Biało-czerwone przegrały 2:3 i tylko zwycięstwo ze srebrnymi medalistkami igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro przedłużało ich nadzieje na MŚ. Cud się jednak nie zdarzył.

To drugi mundial z rzędu, w którym zabraknie reprezentacji Polski. Przed czterema laty nasze siatkarki, w których składzie były jeszcze gwiazdy, m.in. Katarzyna Skowrońska-Dolata, Małgorzata Glinka-Mogentale czy Anna Werblińska, ustąpiły Belgii.

We wrześniu podopieczne Jacka Nawrockiego wystąpią w mistrzostwach Europy. W Baku ich rywalkami będą Węgierki, Niemki oraz współgospodynie (z Gruzją) Azerki.