Liga Narodów: Sporo błędów Polaków, Rosjanie ograli biało-czerwonych

14.06.2019 15:15

Polscy siatkarze przegrali z triumfatorami poprzedniej edycji Rosjanami 1:3 (26:24, 20:25, 22:25, 19:25) w pierwszym meczu turnieju Ligi Narodów w irańskiej Urmii. W trakcie meczu biało-czerwoni podjęli walkę jedynie w pierwszym i trzecim secie.

Polska - Rosja fot. Twitter

Reprezentacja Polski przegrała z Rosją w pierwszym meczu turnieju w Iranie. Przez większą część pierwszego seta, biało-czerwoni grali ze Sborną jak równy z równym. Dopiero końcówka przyniosła mnóstwo emocji, gdzie Polacy walczyli na przewagi. Ostatecznie po dobrej grze Kwolka, mistrzowie świata wygrali 26:24.

Na początku drugiej partii doszło do ogromnego zamieszania. Vital Heynen poprosił o challenge, a sędziowie sprawdzili nie ten fragment akcji, co trzeba. Finalnie arbiter utrzymał pierwszą decyzję. Od tego momentu polscy siatkarze zaczęli popełniać błędy, a zawodnicy Sbornej odskoczyli nam na 6:10. Duże problemy w ataku miał Łukasz Kaczmarek, który nie kończył piłek. Po chwili ten sam kłopot miał Kwolek i na drugiej przerwie technicznej Polacy tracili do rywali sześć punktów. I tak Rosjanie wygrali seta 25:20.

Liga Narodów siatkarzy: Kiedy mecze Polaków? O której grają? [TERMINARZ WEEKENDU]

Początek trzeciej partii był wyrównany. Jednak po dobrym rozpoczęciu, Polacy znów zaczęli być nieskuteczni w ofensywie, a na parkiecie szalał Poletaev. Na boisku pojawił się Aleksander Śliwka, ale nie przyniósł świeżości w drużynie na dłużej. I tak ekipa Sbornej wygrała 25:22.

Czwarty set był jeszcze gorszy, gdzie biało-czerwoni popełniali błąd z błędem na zagrywce. Nie pomogły dobre obrony Popiwczaka, a Polacy ostatecznie przegrali z Rosją 19:25 i w całym meczu 1:3.

Polska – Rosja 1:3 (26:24, 20:25, 22:25, 19:25)