Liga Narodów siatkarek: Męczarnie Polek z Rosjankami, biało-czerwone górą w meczu ze Sborną

06.06.2019 19:47

Polskie siatkarki pokonały w belgijskim Kortrijk Rosję 3:2 (25:23, 24:26, 25:27, 25:20, 15:9) w swoim ostatnim meczu w trzecim turnieju Ligi Narodów. To siódme zwycięstwo drużyny trenera Jacka Nawrockiego.

Polska - Rosja fot. FIVB

Pierwszy set był niezwykle wyrównany, a siatkarki obu drużyn nie odpuszczały. Pod koniec, Rosjanki zaczęły popełniać błędy, co w ostatecznym rozrachunku dało wygraną biało-czerwonych 25:23.

W drugiej partii byliśmy świadkami dobrych i złych fragmentów gry w obu zespołach. Najpierw Rosjanki odskoczyły podopiecznym Jacka Nawrockiego 11:7 aż w końcu Polki doprowadziły do remisu 13:13. Mimo że polskie zawodniczki prowadziły 21:18, ekipa Sbornej doprowadziła do remisu i gry na przewagi, w której byli lepsze i wgrały 26:24.

Trzeci set Polki rozpoczęły od prowadzenia 8:5. Kiedy rywalki doprowadziły do remisu 9:9, gra znów odbywała się punkt za punkt. W końcówce Polki popełniły błąd i zamiast piłki setowej, rosyjskie siatkarki doprowadziły do remisu 23:23 i finalnie zwyciężyły na przewagi 27:25.

Biało-czerwone musiały postawić wszystko na jedną kartę, jeśli myślały, żeby pozostać w grze. Od początku nałożyły swoje tempo gry i pewnie prowadząc 16:10, szły po wygraną, co ostatecznie się udało i zwyciężając 25:20 doprowadziły do tie-breaka.

W piątej partii Polki zagrały koncertowo, popisując się fenomenalnymi blokami pod koniec seta. Od stanu 9:9, polskie zawodniczki pokonały Rosjanki 15:9 i w całym meczu 3:2.

Polska – Rosja 3:2 (25:23, 24:26, 25:27, 25:20, 15:9)