Liga Narodów siatkarzy: Irańczycy przeprosili Polaków za wpadkę z hymnem

Krzysztof Sobczak
15.06.2019 10:59
Mecz Polska - Rosja
fot. FIVB

Organizatorzy turnieju Ligi Narodów siatkarzy 2019 w Urmii, Irańczycy, przeprosili Polaków za odegranie hymnu od połowy refrenu przed meczem z Rosją - poinformował RadioZET.pl rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej Janusz Uznański.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Niestety nie uzyskaliśmy odpowiedzi na pytania, skąd taka pomyłka i czy możemy mieć pewność, że podobna nie zaistnieje w sobotę przed spotkaniem Polska - Iran. - PZPS nie jest gospodarzem turnieju w Iranie, więc trudno nam odpowiadać za kwestie techniczne związane z organizacją meczów - napisał lakonicznie Janusz Uznański.

Przypomnijmy, że przed starciem Polska - Rosja Irańczycy jako organizator turnieju w Urmii zaliczyli wpadkę i odegrali "Mazurka Dąbrowskiego" od połowy refrenu. Siatkarze odśpiewali więc tylko drugą zwrotkę hymnu.

Liga Narodów siatkarzy 2019: Polska - Iran w cieniu wypowiedzi Michała Kubiaka

Atmosfera wokół turnieju w Iranie jest napięta po tym, jak kapitan reprezentacji Polski Michał Kubiak w bardzo mocnych słowach skrytykował nie tylko siatkarzy, ale cały naród. PZPS ukarał zawodnika sześcioma meczami zawieszenia, naganą i grzywną, a FIVB przychyliła się do tej sankcji. Zadowolenie z takiego rozwiązania wyraziła również irańska federacja.

Kibice snują jednak domysły, że wpadka z hymnem nie była przypadkowa i mogła mieć związek z wypowiedziami Kubiaka.

W sobotę reprezentacja Polski zmierzy się z prowadzącym w tabeli Ligi Narodów Iranem. Dopiero wtedy przekonamy się, czy konflikt udało się załagodzić.

ZOBACZ TAKŻE: Aktualna TABELA Ligi Narodów siatkarzy 2019

Mecz Polska - Iran na żywo o godz. 16 na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/KS