Polska – Rosja w Lidze Narodów siatkarzy: O której godzinie mecz? Transmisja TV

Maciej Walasek
14.06.2019 12:18
polscy siatkarze
fot. PAP/EPA

Polska – Rosja w Lidze Narodów siatkarzy. Kadra Vitala Heynena rozpoczyna turniej w Iranie. Transmisja TV i online Polska – Rosja w Lidze Narodów siatkarzy 2019. O której godzinie grają Polacy z Rosją? Sprawdź, o której godzinie rozpocznie się pojedynek i gdzie obejrzeć spotkanie Polska – Rosja.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polska — Rosja w Lidze Narodów. Polska po dwóch turniejach zajmuje siódme miejsce w tabeli, mając na koncie cztery zwycięstwa i dwie porażki. Rosjanie — tak jak Irańczycy — przegrali jak na razie tylko jedno spotkanie. Czwarta w tabeli „Sborna” ustępuje drugiej ekipie z Bliskiego Wschodu pod względem liczby punktów. Podobnie ma się sytuacja z biało-czerwonymi i szóstymi Kanadyjczykami.

Z Rosjanami podopieczni trenera Vitala Heynena rok temu w inauguracyjnej edycji LN zmierzyli się dwukrotnie. Na początku fazy interkontynentalnej w Krakowie gospodarze wygrali nadspodziewanie szybko 3:0. Ponownie drużyny te trafiły na siebie w grupie podczas turnieju finałowego w Lille. Wówczas rywale zrewanżowali się biało-czerwonym, zwyciężając 3:1. Później zaś triumfowali w całych rozgrywkach.

Polska — Rosja: Gdzie będzie transmisja? Gdzie obejrzeć mecz w TV?

O wygraną w piątkowym spotkaniu i dwóch pozostałych może być niełatwo. Heynen do Urmii zabrał bowiem sporo młodych zawodników. Widoczne jest to przede wszystkim na pozycji libero, na której zagrają Jędrzej Gruszczyński i Jakub Popiwczak. Belg powiększył za to do pięciu liczbę przyjmujących. Warta odnotowania jest obecność Karola Kłosa wracającego do reprezentacji po dwuletniej przerwie. Mecz Polska — Rosja będzie transmitowany na antenie Polsatu Sport i TVP Sport oraz na sport.tvp.pl.

Liga Narodów siatkarzy: Kiedy mecze Polaków? O której grają? [TERMINARZ WEEKENDU]

Selekcjoner reprezentacji Polski był zmuszony dokonać zmiany medycznej. W miejsce kontuzjowanego Michała Szalacha pojawił się Bartosz Filipiak.

Polska — Rosja: O której godzinie grają Polacy?

Mecz Polska — Rosja rozpocznie się o godz. 13 czasu polskiego. Trzy godziny później gospodarze turnieju podejmą Kanadyjczyków. W sobotę biało-czerwoni zagrają z Irańczykami, a na koniec z ekipą spod znaku Klonowego Liścia.

RadioZET.pl/PAP/MW