Wygrana na otwarcie ME. Polscy siatkarze ograli Portugalię

02.09.2021 19:39
Polska - Portugalia na żywo

Reprezentacja Polski pokonała Portugalię 3:1 (25:16, 22:25, 25:16, 25:19) w pierwszym meczu grupy A mistrzostw Europy w siatkówce. W następnej kolejce biało-czerwoni zmierzą się z broniącą tytułu Serbią.

• Reprezentacja Polski pokonała Portugalię 3:1 w pierwszym meczu grupy A mistrzostw Europy w siatkówce
  • Spotkanie odbyło się w Krakowie
  • W następnej kolejce biało-czerwoni zagrają z broniącą tytułu Serbią

ME w siatkówce 2021 mogą być ostatnim turniejem, w którym kadrę poprowadzi trener Vital Heynen. Szkoleniowiec kilka tygodni temu nie spełnił celu numer jeden, jakim było zdobycie medalu igrzysk olimpijskich w Tokio i coraz głośniej mówi się, że odejdzie z kadry po zakończeniu tego turnieju. Kibice liczą na to, że nawet jeśli pożegna się z reprezentacją Polski, to zrobi to w najlepszym możliwym stylu - zdobywając medal mistrzostw Europy.

Biało-czerwoni od porażki z Francją nie rozegrali żadnego oficjalnego spotkania. Belg tuż przed rywalizacją z Portugalią na otwarcie ME przekonywał, że jego zawodnicy są dobrze przygotowani fizycznie, ale nie jest pewny, jak poradzą sobie mentalnie po tym, co stało się w Japonii. Poradzili sobie przyzwoicie, chociaż o drugiej partii powinni jak najszybciej zapomnieć.

Mistrzostwa Europy w siatkówce: Polska - Portugalia [WYNIK]

Ten mecz nie miałby żadnej historii, bo w trzech setach gospodarze wygrywali bardzo pewnie. W drugiej odsłonie posypało się jednak wszystko, co może się posypać w meczu siatkówki. Nie funkcjonowało przyjęcie, spadła skuteczność w ataku, zmiany nastąpiły za późno, a wprowadzeni gracze niczego nie zmienili. Efekt? Polacy podarowali rywalom pół seta, popełniając aż 12 błędów i przegrali do 22.

W sobotę biało-czerwoni zagrają z broniącą tytułu Serbią.

Polska - Portugalia 3:1 (25:16, 22:25, 25:16, 25:19)