Polki wróciły do słabej gry. Kolejna porażka w Lidze Narodów

14.06.2021 16:37
Polska - Niemcy

Reprezentacja Polski siatkarek po słabej grze przegrała z Niemkami 0:3 (23:25, 20:25, 23:25) w meczu 12. kolejki Ligi Narodów 2021 i zanotowała już ósmą porażkę w tej edycji rozgrywek. Przed biało-czerwonymi teraz trzy dni przerwy, a następnie starcie z niepokonaną ekipą USA.

• Reprezentacja Polski siatkarek przegrała z Niemkami 0:3 w 12. kolejce Ligi Narodów 2021
  • To ósma porażka biało-czerwonych w tej edycji imprezy
  • W piątek 18 czerwca Polki zagrają z liderem LN USA

Reprezentacja Polski siatkarek w niedzielę w dobrym stylu pokonała najgorszą w stawce Tajlandię. Kolejnym przeciwnikiem była kadra Niemiec - odmłodzona i słabo spisująca się w tych rozgrywkach. Niestey dla biało-czerwonych, w bezpośrednim spotkaniu to właśnie siatkarki zza naszej zachodniej granicy obnażyły wszystkie mankamenty w postawie podopiecznych Jacka Nawrockiego.

Przed 12. kolejką Polki zajmowały 11. miejsce w tabeli LN, a Niemki plasowały się dwie lokaty niżej. Różnica była zatem nieznaczna, choć na parkiecie o klasę lepsze były rywalki.

LN siatkarek 2021: Polska - Niemcy [WYNIKI]

Biało-czerwone bardzo dobrze weszły w to spotkanie. Skuteczna w ataku była Zuzanna Górecka, swoje dołożyła Malwina Smarzek, a ich koleżanki nie odstawały. Niestety w połowie premierowej partii wszystko się załamało. Przeciwniczki postraszyły zagrywką, wzmocniły blok i wyciągnęły kilka piłkę w obronie, co wystarczyło do zwycięstwa 25:23.

Kolejne odsłony przebiegały już pod dyktando Niemek, które uzyskały przewagę i chociaż zdarzało im się oddać inicjatywę, to w końcówkach znów one były silniejsze i zasłużenie wygrały 3:0.

W piątek 18 czerwca Polki zagrają z liderem LN USA.

Polska - Niemcy 0:3 (23:25, 20:25, 23:25)