Zamknij

Polacy nie dali szans Niemcom. Półfinał Ligi Narodów o krok

17.06.2021 22:42
Polska - Niemcy
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Reprezentacja Polski siatkarzy jest o krok od awansu do półfinału Ligi Narodów. W czwartek biało-czerwoni pokonali Niemców 3:0 (25:22, 25:19, 25:20) i umocnili się na 2. pozycji w tabeli. Następny mecz podopieczni Vitala Heynena rozegrają w poniedziałek 21 czerwca z Argentyną.

  • Reprezentacja Polski siatkarzy w 12. kolejce Ligi Narodów 2021 pokonała Niemców 3:0
  • Po 12 rozegranych spotkaniach biało-czerwoni zajmują 2. miejsce, rywale plasują się na 13. pozycji
  • Następny mecz podopieczni Vitala Heynena rozegrają w poniedziałek 21 czerwca z Argentyną

Reprezentacja Polski siatkarzy w czwartej serii gier, zawierającej trzy spotkania, nie przegrała ani jednego seta. W poprzednich dniach pokonała Kanadę, rozbiła Japonię, a w czwartek nie dała większych szans kadrze Niemiec. Biało-czerwoni nie grali najlepiej, mieli spore problemy w polu serwisowym i w przyjęciu, ale wszelkie mankamenty niwelowali skutecznością ataku.

Trener Vital Heynen posłał do boju "galowy" skład, z Bartoszem Kurkiem w ataku oraz Michałem Kubiakiem i Wilfredo Leonem w przyjęciu. Najlepiej spisał się ten pierwszy, autor 16 punktów. 13 "oczek" dorzucił Leon.

LN siatkarzy 2021: Polska - Niemcy [WYNIK]

Nasi zachodni sąsiedzi mocno weszli w mecz. Świetnie serwowali i omijali blok, dzięki czemu długo utrzymywali wynik remisowy. W końcówce mistrzowie świata "odjechali" i nie dali się dogonić.

W kolejnych partiach takich emocji już nie było. Biało-czerwoni szybko uzyskiwali przewagę i chociaż zdarzało im się seriami tracić punkty, to tak realnie nie poczuli zagrożenia ze strony przeciwnika.

W ostatnich kolejkach Polacy zagrają z Argentyną, Iranem i Francją.

Polska - Niemcy 3:0 (25:22, 25:19, 25:20)

Zapis relacji z meczu Polska - Niemcy

 RadioZET.pl