Zamknij

Polska - Niemcy: Gdzie obejrzeć mecze siatkarek? Transmisja TV online

Maciej Walasek
24.05.2022 11:28
Monika Fedusio
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Polska - Niemcy: transmisja TV meczów towarzyskich biało-czerwonych. Siatkarki rozpoczynają sezon reprezentacyjny pod wodzą Stefano Lavariniego. Na początku sprawdzą się w dwóch spotkaniach sparingowych z Niemkami. Gdzie obejrzeć starcia Polska - Niemcy?

Polskie siatkarki rozpoczynają sezon reprezentacyjny. Na inaugurację biało-czerwone rozegrają dwa towarzyskie mecze z Niemkami, co jednocześnie będzie debiutem Stefano Lavariniego w roli selekcjonera polskich zawodniczek.

Dwa sparingi odbędą się dzień po dniu: we wtorek i środę w Arenie Gliwice. Dzień później zawodniczki powalczą w Hali Nysa. Warto zwrócić uwagę na to, że w pojedynku Polska - Niemcy po drugiej stronie na ławce trenerskiej zadebiutuje... Vital Heynen, który także zimą podjął się nowego wyzwania. Belg po raz pierwszy poprowadzi żeński zespół. Należy podkreślić, że w przeszłości Heynen prowadził kadrę narodową Niemiec, ale mężczyzn.

Polska - Niemcy: Transmisja TV online

Stefano Lavarini powołał kilka nowych siatkarek. W reprezentacji Polski po raz pierwszy znalazła się Magdalena Jurczyk, Weronika Sobiczewska i Aleksandra Szczygłowska. Zabrakło jednak Magdaleny Stysiak, która doznała kontuzji kolana. Uraz wykluczył ją z gry w najbliższym czasie. Poza nią w zespole zabraknie Malwiny Smarzek, Martyny Grajber, czy Marleny Kowalewskiej.

Terminarz Ligi Narodów siatkarek 2022. Kiedy grają Polki? O której mecze?

Polska - Niemcy na żywo odbędą się we wtorek i środę (24, 25 maja) o godzinie 18:30. Mecze towarzyskie będzie można śledzić na antenie Polsatu Sport i online na Polsat Box Go.

RadioZET.pl