Polska - Niemcy: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz towarzyski siatkarzy?

Krzysztof Sobczak
25.05.2019 13:24
Polska - Niemcy
fot. Polska Press/East News

Mecz towarzyski Polska - Niemcy w siatkówce na żywo w TV i online. Biało-czerwoni spotkaniem w Gliwicach rozpoczynają sezon 2019. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć mecz Polska - Niemcy.

Zagłosuj

Kto wygra sobotni mecz?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Sobotnim meczem towarzyskim z Niemcami reprezentacja Polski rozpocznie niezwykle napięty sezon 2019. W ciągu pięciu miesięcy biało-czerwoni rozegrają aż cztery ważne turnieje: Ligę Narodów (31.05-14.07), kwalifikacje olimpijskie (9-11.08), mistrzostwa Europy (12-29.09) oraz Puchar Świata (1-15.10).

Zobacz także

Najwcześniej rusza Liga Narodów. Sprawdzianem formy mają być sparingi z Niemcami, a więc z drużyną, która w ubiegłorocznej edycji tych rozgrywek ograła Polaków 3:1. Vital Heynen nie będzie mógł skorzystać w tej imprezie oraz w meczach towarzyskich z MVP mistrzostw świata Bartosza Kurka, który przechodzi rehabilitację po operacji kręgosłupa.

- Wszyscy życzymy Bartkowi zdrowia, bo ono jest najważniejsze. Wszyscy chcielibyśmy, żeby z nami był, bo wiemy, jaką wartość wnosi do zespołu. Będzie bardzo trudno go zastąpić, ale myślę, że jest kilku chłopaków, którzy mogą podołać temu zadaniu. Takiego wyboru, jak w tym roku, chyba jeszcze nigdy w historii nie było - ocenił kapitan biało-czerwonych Michał Kubiak.

Polska - Niemcy: mecz towarzyski siatkarzy na żywo

Nie będzie Kurka, ale niewykluczone, że już w niedzielę [tego dnia odbędzie się sparing zamknięty - przyp. red.] w polskiej kadrze zadebiutuje jeden z najlepszych siatkarzy świata, naturalizowany Kubańczyk Wilfredo Leon. - Jeszcze nie wiem, czy wystąpi, muszę wyjaśnić wszelkie wątpliwości i mieć pewność, że może zagrać bez żadnego ryzyka. Czy jest możliwe, że wyjdzie na parkiet? U mnie wszystko jest możliwe - przyznał tajemniczo Belg.

W sobotę zobaczymy jednak innych zawodników, którzy stanowili o sile polskiego zespołu podczas mistrzostw świata, m.in. Kubiaka, Bieńka, Konarskiego, Łomacza, Drzyzgę czy Zatorskiego.

Mecz towarzyski Polska - Niemcy w telewizji i w internecie - gdzie obejrzeć?

Mecz towarzyski siatkarzy Polska - Niemcy odbędzie się w sobotę 25 maja o godz. 17. Transmisja TV na kanale Polsat Sport oraz online na stronie ipla.tv.

RadioZET.pl/Polsat Sport/siatka.org/KS