Zamknij

Polska - Niemcy: Transmisja TV i online. Gdzie oglądać mecz ME siatkarek?

19.08.2021 19:01
Polska - Niemcy
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Polska - Niemcy na żywo w tv i online. Transmisja i live stream z 1. meczu reprezentacji Polski siatkarek w ME 2021 w Płowdiw. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć spotkanie Polska - Niemcy.

  • Reprezentacja Polski siatkarek w 1. meczu ME 2021 zmierzy się z Niemkami
  • To najtrudniejszy rywal biało-czerwonych w grupie B
  • Sprawdź szczegóły transmisji: kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć spotkanie Polska - Niemcy w ME siatkarek 2021

Polska - Niemcy LIVE. Reprezentacja Polski siatkarek w bułgarskim Płowdiw rozegra pierwszą fazę mistrzostw Europy 2021. W grupie B rywalami biało-czerwonych będą Niemcy, Grecja, Hiszpania, Czechy i Bułgaria. Turniej odbędzie się również w trzech innych miastach - Belgradzie (Serbia, grupa A), Zadarze (Chorwacja, grupa C) oraz w Kluż-Napoce (Rumunia, grupa D). Walka o medale rozstrzygnie się w pierwszej z tych lokalizacji.

Dla podopiecznych Jacka Nawrockiego będzie to najważniejsza impreza w tym sezonie. Ekipy Włoch, Rosji czy Turcji celowały w medal olimpijski i choć żadnej z nich to się nie udało, to szczyt formy miał przyjść właśnie na imprezę w Tokio. W trochę innym położeniu są Serbki, które w Japonii sięgnęły po brązowy krążek i z pewnością będą chciały trzeci raz z rzędu triumfować w mistrzostwach Europy, zwłaszcza przed własną publicznością.

Polska - Niemcy w telewizji i live stream w internecie

Skład reprezentacji Polski na ME 2021 liczy 14 zawodniczek i daleki jest optymalnego. Z różnych względów w zespole brakuje Joanny Wołosz, Marleny Kowalewskiej (to dwie podstawowe rozgrywające), kapitan Agnieszki Kąkolewskiej i czołowej przyjmującej w kraju Natalii Mędrzyk. Do składu wraca za to Martyna Grajber. Niespodzianką jest powołanie środkowej Grupy Azoty Chemik Police Marty Pol.

Cała ofensywna gra opierać się będzie zapewne na Malwinie Smarzek i Magdalenie Stysiak, które jednak muszą mieć wsparcie lewoskrzydłowych, Martyny Łukasik czy Zuzanny Góreckiej. Najbardziej doświadczoną zawodniczką w tej ekipie jest Zuzanna Efimienko-Młotkowska, natomiast największy problem mamy na pozycji rozgrywającej. Julia Nowicka i Katarzyna Wenerska nie mają międzynarodowego ogrania i dopiero budują swoją pozycję w kadrze.

- Mamy dość wyrównany skład, tu nie ma mowy o podstawowej szóstce. Na tych mistrzostwach będziemy potrzebować dużo więcej zawodniczek do grania. Jest sporo debiutantek, dużo będzie zależeć od mentalu drużyny, od nastawienia i umiejętności wykorzystania swojego potencjału. Miałem też spory dylemat z wyborem środkowych, do Bułgarii zabrałem tylko trzy i postawiłem na Martę Pol [wcześniej Ziółkowska - red.] ze względu na jej wszechstronność - przekonywał szkoleniowiec.

Polska - Niemcy na otwarcie ME siatkarek 2021: gdzie obejrzeć?

W pierwszej kolejce biało-czerwone zmierzą się z dobrze znaną drużyną Niemiec. W okresie przygotowawczym Polki dwukrotnie ograły ten zespół 3:2, ale trener nie przywiązuje do tego większej wagi.

- Niemki w tych meczach akurat podzieliły skład. Natomiast to bardzo stabilny zespół, z roku na rok jest coraz mocniejszy, mimo że dołączają do składu młodsze zawodniczki. Natomiast nie lekceważyłbym reprezentacji Czech czy Grecji. W tej grupie nie ma słabeuszy, że będzie można dać odpocząć niektórym zawodniczkom, czy z góry dopisać sobie punkty. Choćby Greczynki w meczach sparingowych przed turniejem pokazały dobrą dyspozycję - mówił Nawrocki.

Dwa lat temu Polki zajęły 4. miejsce w ME. W meczu o brąz uległy Włoszkom 0:3.

Polska - Niemcy: Gdzie obejrzeć - transmisja TV i ONLINE

Mecz Polska - Niemcy w ME siatkarek 2021 odbędzie się w czwartek 19 sierpnia o godz. 20:30. Transmisja TV w Polsat Sport oraz online na stronie ipla.tv.

RadioZET.pl/PAP/Marcin Pawlicki/lic/ sab/