Zamknij

Polska - Niemcy: Kiedy kolejny mecz Polek na MŚ? O której godzinie?

07.10.2022 21:21

Polska - Niemcy: godzina i data. Kiedy i o której godzinie odbędzie się kolejny mecz reprezentacji Polski w MŚ siatkarek 2022? Sprawdź godzinę i datę kolejnego meczu Polek w Łodzi!

Polskie siatkarki
fot. Piotr Matusewicz/East News

Mecz reprezentacji Polski z Niemkami będzie ostatnim spotkaniem biało-czerwonych w drugiej rundzie fazy grupowej mistrzostw świata siatkarek 2022. Wygrana podopiecznych Stefano Lavariniego w tym pojedynku będzie oznaczać jedno - awans Polek do ćwierćfinału siatkarskiego mundialu!

Biało-czerwone rozpoczęły MŚ z przytupem. W swoich trzech pierwszych starciach pokonały kolejno Chorwację 3:1, Tajlandię 3:0 i Koreę Południową 3:0. Następnie przyszły porażki, z Dominikaną 1:3 i z Turcją 2:3, i na początku drugiej rundy z Serbią 0:3. Ostatnie wygrane z USA (3:0) i z Kanadą (?) sprawiły jednak, że nasze zawodniczki są o krok od 1/4 finału mundialu.

Polska - Niemcy: Zapowiedź meczu MŚ siatkarek 2022

Niemki z kolei nie mają już szans na awans do ćwierćfinałów. Podobnie jak Polki, rozpoczęły MŚ od zwycięstw, z Bułgarią 3:1 i z Kazachstanem 3:0, ale potem przyszły już tylko porażki - kolejno z Serbią 0:3, USA 0:3 i Kanadą 2:3. W drugiej rundzie przegrały potem jeszcze z Turcją 0:3 i Dominikaną 1:3, a wygrały jedynie z Tajlandią 3:1.

Tegoroczny bilans Polski z Niemcami nie jest niestety korzystny dla biało-czerwonych. W dwóch meczach towarzyskich podopieczne Lavariniego przegrały 2:3 i 1:3, ale w Lidze Narodów wygrały już 3:2.

Polsak - Niemcy: Godzina i data meczu MŚ siatkarek 2022

Mecz Polska - Niemcy w ostatniej kolejce drugiej rundy fazy grupowej MŚ siatkarek 2022 odbędzie się w sobotę 8 października o godzinie 20:30 na Atlas Arenie w Łodzi. Śledź relację live online i wynik meczu Polska - Niemcy na żywo na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl