Zamknij

Polska - Niemcy: Kiedy i o której mecz LN siatkarzy? [DATA, GODZINA]

17.06.2021 08:55
Fabian Drzyzga
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polska - Niemcy: GODZINA i DATA meczu Ligi Narodów. Kiedy grają polscy siatkarze? Polska - Niemcy - o której kolejny mecz biało-czerwonych w Lidze Narodów? Mistrzowie świata kończą czwarta serię LN. Sprawdź podstawowe informacje.

Reprezentacja Polski siatkarzy powoli zbliża się do końca fazy grupowej Lig Narodów. Na zakończenie czwartej serii spotkań biało-czerwoni zmierzą się z Niemcami. Mistrzowie świata znakomicie spisują się w LN, gdzie po jedenastu meczach mają na koncie dziewięć zwycięstw i tylko dwie porażki. Polacy ulegli jedynie Słowenii 1:3 i Brazylii 0:3.

- Mają świetną drużynę z wieloma zawodnikami i zmieniają konfiguracje "szóstki". Staraliśmy się przygotować na grę przeciwko każdemu z ich siatkarzy i wydaje mi się, że dobrze nam to wyszło. Graliśmy na dużej intensywności i dobrze broniliśmy. Chcieliśmy poprawić te elementy i świetnie się pod tym względem spisaliśmy. Nasz system blok-obrona był niesamowity - komplementował rywali Bruno Rezende.

Polska - Niemcy: Kiedy mecz Polaków? O której godzinie?

Mecz Polska - Niemcy będzie sentymentalnym powrotem do przeszłości dla Vitala Heynena. Belgijski trener w latach 2012-2016 prowadził reprezentację mężczyzn, z którą na mundialu w Polsce w 2014 roku sięgnął po brązowy medal.

Liga Narodów siatkarzy 2021: Na którym miejscu Polacy? [TABELA]

Niemiecka drużyna nie spisuje się tak dobrze, jak przed laty. W tegorocznych rozgrywkach Ligi Narodów zajmuje jedenaste miejsce z dorobkiem 13 punktów. Niemcy przegrali z m.in.: Argentyną 2:3, Holandią 2:3 i USA 0:3. Chociaż faworytem do zwycięstwa są biało-czerwoni, Niemcy będą chcieli powalczyć z polskimi siatkarzami.

Polska - Niemcy na żywo odbędzie się w czwartek, 17 czerwca o godzinie 21:00. Relacja live zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl