Liga Narodów siatkarek: Polki przegrywają z Koreankami w ostatnim meczu fazy interkontynentalnej LN

20.06.2019 12:00
polskie siatkarki

Polska - Korea Południowa w Lidze Narodów siatkarek: Przegrywamy z Koreą Południową 1:3 po fatalnym pierwszym secie (8:25), wygranej w drugim 25:22 i porażkach w dwóch kolejnych: w trzecim 20:25 i w czwartym 16:25. Mimo to i tak udało nam się awansować do Final Six LN.

Polki kończą fazę interkontynentalną Ligi Narodów przegraną 1:3 z przedostatnią w klasyfikacji generalnej Koreą Południową. Polki już przed meczem wiedziały, że zakwalifikowały się do Final Six LN i nie miały szans na walkę o wyższą lokatę w tabeli.

Polska - Korea Południowa: Przebieg ostatniego meczu fazy interkontynentalnej Ligi Narodów siatkarek

Pierwszy set meczu Polska - Korea Południowa zakończył się blamażem naszej reprezentacji. Po sromotnej klęsce 8:25 nie było mowy o znalezieniu czy mówieniu o jakimkolwiek pozytywie w mocno eksperymentalnym składzie reprezentacji Polski.

W drugiej partii spotkania było już zdecydowanie lepiej. Z dobrej strony zaczęła pokazywać się już wtedy Magdalena Stysiak oraz Natalia Mędrzyk, co zaowocowało wygraną tego seta 25:22.

Trzecia część meczu również była dość wyrównana, choć to reprezentacja Polski wciąż goniła Koreę. W składzie Azjatek, o których śmiało możemy powiedzieć, że z dobrym graniem obudziły się za późno, brylowały takie zawodniczki jak kapitanka Kim Yeon-Koung, Kim Hee-Jin, Pyo Seung-Ju czy Kang So-Hwi, która musiała jednak opuścić boisko przed końcem meczu w związku z kontuzją. Koreanki zwyciężyły tego seta 25:20.

Ostatni, czwarty etap meczu również zwyciężyły podopieczne Stefano Lavariniego. Set zakończył się przegraną Polek 16:25, acz bardzo dobrą i obiecującą na przyszłe mecze w Final Six grą Kamili Witkowskiej.

Final Six Ligi Narodów siatkarek: Kiedy kolejne mecze reprezentacji Polski?

Turniej finałowy Ligi Narodów siatkarek odbędzie się w Nankinie w dniach 3-7 lipca. Oprócz "biało-czerwonych" i Chinek, które będą gospodyniami, w turnieju wezmą udział także Brazylijki, Turczynki, Włoszki i Amerykanki.

Poniżej zapis relacji z meczu Polska - Korea Południowa:

FT

Serdecznie dziękujemy za wspólnie przeżyte emocje tego meczu i zapraszamy na kolejne nasze relacje. Do zobaczenia!

16:25

I koniec tego spotkania! Korea wygrywa z Polską w ostatnim meczu fazy interkontynentalnej Ligi Narodów 3:1.

16:24

Pyo uderza mocno, w boisko, po taśmie. Piłka meczowa dla reprezentacji Korei Południowej.

16:23

Kim Hee-Jin atakuje po bloku. Punkt dla Koreanek.

16:22

Wreszcie zdobywamy 16. punkt po bloku Alagierskiej.

15:22

Świetny blok reprezentacji Korei.

15:21

Pyo Seung-Ju i tracimy 21. punkt.

15:20

Kolejne oczko dla Koreanek po ataku bez polskiego bloku.

15:19

Błąd Polek w odbiorze. Punkt dla Korei.

15:18

Pyo Seung-Ju zdobywa punkt, ale trener Nawrocki poprosił o challenge. I miał rację, jednak nie było boiska i jest oczko dla Polski.

14:18

Kolejny as Kim.

14:17

Mocny atak Magdaleny Stysiak ląduje na aucie. Już trzy punkty straty polskiej reprezentacji.

14:16

Tymczasem Kim Yeon-Koung serwuje asem. Dwa punkty przewagi Koreanek do drugiej przerwy technicznej meczu.

14:15

Serwuje Witkowska -niestety w siatkę.

14:14

Dotykają siatki Koreanki. Remis.

13:14

Kim Hee-Jin i ponownie przegrywamy w czwartym secie tego meczu.

13:13

Pomyliła się teraz Stysiak i mamy już remis. Dynamicznie zmienia się sytuacja na boisku w tym meczu. O przerwę poprosił trener Jacek Nawrocki.

13:12

Kim Yeon-Koung przeciska piłkę między naszym blokiem. Następnie Koreanki zdobywają punkt po asie serwisowym.

13:10

Witkowska ponownie zdobywa punkt po prostej. Dobry moment naszej reprezentantki.

12:10

Tracimy punkt po wznowieniu gry.

12:9

Świetny blok Witkowskiej i Stysiak. Mamy już trzy punkty przewagi. O przerwę poprosił trener reprezentacji Korei Południowej.

11:9

Kim Yeon-Koung atakuje mocno, ale bez bloku. Punkt dla "biało-czerwonych".

10:9

Ponownie Witkowska i ponownie punkt dla Polek.

9:9

Wreszcie, pięknie i mocno Witkowska po prostej. Jest remis.

8:9

Tracimy czwarty punkt z rzędu, Koreanki na fali.

8:8

Pyo Seung-Ju i as serwisowy. Mamy remis w tym spotkaniu, a o przerwę poprosił trener Jacek Nawrocki.

8:7

Ponownie Koreanki i mamy już tylko jeden punkt przewagi nad Azjatkami.

8:6

Kim Yeon-Koung daje szósty punkt Koreankom.

8:5

Nieudany blok Polek i punkt dla Koreanek. Za chwilę oczko dla naszej reprezentacji nadrabia Górecka i mamy pierwszą przerwę techniczną w tym meczu przy trzypunktowej przewadze "biało-czerwonych".

7:4

Z środka zaatakowała teraz Stysiak. Świetny mecz polskiej reprezentantki.

6:4

Pyo Seung-Ju zdobywa punkt dla Korei po odbiciu piłki od naszego bloku.

6:3

Błąd przejścia linii środkowej boiska w reprezentacji Korei.

5:3

Stysiak atakuje po dłoniach przeciwniczek. Mamy już dwa punkty przewagi nad Koreankami.

4:3

As serwisowy Stysiak, prowadzimy w czwartym secie tego meczu.

3:3

Grajber udało się wyłuskać punkt od Koreanek. Szczęście naszej reprezentacji.

2:3

Świetny atak Kim Hee-Jin z lewej strony boiska.

2:2

Kim Yeon-Koung zdobywa punkt dla Korei po blockoucie. Jej koleżanka atakuje jednak za chwilę w aut.

1:1

Lee Juanhi serwuje w aut i mamy remis.

0:1

Przed nami czwarty set meczu, zaczynamy go niestety od straty punktu.

20:25

Drugiej piłki setowej już nie bronimy. Przegrywamy z Koreą Południową 1:2.

20:24

Alagierska po prostej trafia w boisko. Pierwsza piłka setowa dla Koreanek obroniona.

19:24

Pyo Seung-Ju ładuje piłkę w boisko. Piłka setowa dla Korei.

19:23

Kim Hee-Jin serwuje w siatkę.

18:23

Ponownie Pyo, która zdobywa tym razem punkt po blockoucie naszej reprezentacji.

18:22

Pyo Seung-Ju atakuje z lewej strony i zdobywa punkt dla Korei Południowej.

18:21

Stysiak z prawej strony atakuje po palcach przeciwniczek. Selekcjoner Koreanek prosi o przerwę w tym spotkaniu.

17:21

Dobry blok Stysiak i Alagierskiej, mamy wreszcie punkt.

16:21

Świetny atak Pyo Seung-Ju po prostej. Tracimy kolejne oczko.

16:20

Park Eun-Jin popisuje się asem serwisowym i to będzie już czwarty punkt straty Polek do reprezentacji Korei Południowej. Jacek Nawrocki poprosił teraz o przerwę.

16:19

Dobry blok Koreanek zatrzymuje atak Stysiak. Tracimy już trzy punkty do Korei.

16:18

Kim Hee-Jin atakuje po prostej i zdobywa kolejny punkt dla swojej reprezentacji.

16:17

Błąd Polek przy odbiorze ratuje następnie dobry atak Stysiak.

15:16

Grajber atakuje po palcach Koreanki, gonimy wreszcie Azjatki.

14:16

Wznawiamy grę pięknym, technicznym atakiem Stysiak z lewej strony boiska.

13:16

Nowicka serwuje w siatkę i mamy drugą przerwę techniczną w tym meczu.

13:15

Mędrzyk zagrywa teraz delikatnie, technicznie, zdobywając punkt dla Polski.

12:15

Dobry blok Koreanek i tracimy już trzy punkty do naszych rywalek.

12:14

Lee Juah po bloku zdobywa kolejne oczko dla swojej drużyny.

12:13

Dobry atak Lee Juah, a następnie zepsuta zagrywka Koreanek.

11:12

Podobnym uderzeniem popisuje się także Stysiak. Mamy kolejny punkt.

10:12

Kim Hee-Jin trafia w boisko po bloku Grajber.

9:11

Nieudany serw Koreanek i nieudany blok Polek, obie drużyny tracą po punkcie po tych akcjach.

8:10

Kim Yeon-Koung po palcach Grajber zdobywa punkt dla Koreanek. Za chwilę Kim dokłada drugiego.

8:8

Witkowska ładnie, po prostej i mamy remis.

7:8

Dobry, mocny atak Stysiak, która zdobywa punkt dla Polski po bloku.

6:8

Do pierwszej przerwy technicznej tracimy jeszcze dwa punkty.

6:6

Mędrzyk trafia po bloku, jest remis.

5:6

Dobry atak polskiej reprezentacji i mamy drugi punkt z rzędu.

4:6

Na nasze szczęście te psują swoją zagrywkę.

3:6

Stysiak atakuje w aut i tracimy już trzeci punkt do Koreanek.

3:5

Kim Hee-Jin trafia w boisko. Niepotrzebny challenge dla polskiej reprezentacji.

3:4

Kim Yeon-Koung mocno, z lewej strony trafia w naszą zawodniczkę i zdobywa punkt dla swojej drużyny.

3:3

Pyo Seung-Ju i mamy remis w trzecim secie tego meczu.

3:2

Walczyliśmy do końca w odbiorze, ale Kim Yeon-Koung zdobywa ostatecznie punkt dla Korei.

3:1

Witkowska i mamy drugi punkt przewagi nad Azjatkami.

2:1

Na nasze szczęście Koreanki psują zagrywkę, a następnie atakują w aut.

0:1

Rozpoczynamy trzecią partię od straty punktu i nieudanego ataku Jagielskiej.

25:22

Piękne, mocne uderzenie Stysiak, która kończy tego drugiego seta. Mamy remis 1:1.

24:22

Nie wykorzystujemy także drugiej piłki setowej po nieudanym ataku Stysiak.

24:21

Błąd Koreanek przy wyprowadzeniu piłki i mamy piłkę setową. Stysiak marnuje pierwszą, serwując w siatkę.

23:20

Nie udało się odebrać ataku Koreanek. Punkt dla Azjatek.

23:19

Błąd przy bloku Pyo Seung-Ju i mamy 23. punkt w tym spotkaniu.

22:19

Tracimy dwa punkty z rzędu. Dobre ataki naszych rywalek.

22:17

Ponownie Stysiak i ponownie blockout.

21:17

Stysiak rehabilituje się teraz blockoutem.

20:17

Nieudany odbiór Stysiak i tracimy drugi punkt z rzędu.

20:16

Dobry blok Polek, ale ostatecznie Pyo Seung-Ju udało się zapunktować.

20:15

Kolejny, piąty punkt przewagi dla naszego zespołu, Stysiak! Selekcjoner Koreanek prosi o przerwę w meczu.

19:15

I znowu Mędrzyk. Tym razem technicznie, wcisnęła piłkę między koreański blok a siatkę.

18:15

Świetne uderzenie Mędrzyk z lewej strony boiska. W sam narożnik, po skosie polska reprezentantka.

17:15

Z lewej strony atakuje nas również Kang So-Hwi. Punkt dla Azjatek.

17:14

Mędrzyk z lewej strony i mamy blockout.

16:14

Serwuje Grajber, ale prosto w siatkę.

16:13

Myli się przy zagrywce Koreanka i rozpoczynamy drugą przerwę techniczną z trzypunktową przewagą nad Azjatkami.

15:13

Próbowaliśmy ratować akcję, ale uderzenie Kim Hee-Jin okazało się za mocne.

15:12

Magda Stysiak i as serwisowy! Przy trzech punktach przewagi "biało-czerwonych" trener reprezentacji Korei prosi o przerwę w meczu.

14:12

Świetny atak Efimienko po prostej. Mamy dwa punkty przewagi.

13:12

Tracimy punkt, ale za chwilę Koreanki serwują w siatkę.

12:11

Dobry atak z lewej strony Grajber. Witkowska psuje jednak za moment swoją zagrywkę.

11:10

Świetne, mocne uderzenie Kim Hee-Jin. Punkt dla Korei.

11:9

As serwisowy Natalii Mędrzyk! Mamy dwa punkty przewagi.

10:9

Dobry blok Kamili Witkowskiej i znowu prowadzimy w tym secie.

9:9

Nowicka po prostej i mamy remis.

8:9

Ponownie Kim Yeon-Koung po polskim bloku. Przegrywamy jednym punktem.

8:8

Dobry blok Polek, zakończony niestety wyjściem piłki poza boisko. Punkt dla Koreanek.

8:7

Atak Magdy Stysiak kończy pierwsza przerwa techniczna. Wreszcie gramy nieco lepiej i prowadzimy z Koreankami jednym punktem.

7:6

Mędrzyk z lewej strony, ładnie, po bloku Koreanek zdobywa kolejne oczko dla "biało-czerwonych".

6:6

Błąd Stysiak na linii trzeciego metra.

6:5

Prowadzimy w drugim secie po świetnym ataku Nowickiej.

5:5

Jest remis! Dobry, udany blok Nowickiej.

4:5

Efimienko sprytnie teraz zagrywa, za blok. Mamy czwarty punkt.

3:5

Koreanki ponownie po polskim bloku zdobywają punkt.

3:4

Ponownie Kim Yeon-Koung, a za chwilę Mędrzyk nie pozwala rywalkom odskoczyć na dwa punkty.

2:3

Dobry atak Koreanek z drugiej piłki, tracimy punkt.

2:2

Kim Hee-Jin uderza w nasz blok i tym razem to Polki zdobywają punkt.

1:2

Kim Yeon-Koung ponownie po naszym bloku.

1:1

Ładna kiwka Stysiak i mamy wyrównanie.

0:1

Kang So-Hwi uderza po bloku Polek i zaczynamy drugiego seta od straty punktu.

8:25

Dwa łatwe punkty z rzędu dla Koreanek kończą ten set. Azjatki zdeklasowały polską reprezentację w pierwszej części spotkania.

8:23

Punkt na miarę piłki setowej dla Koreanek stanął pod znakiem zapytania: Jacek Nawrocki poprosił o challenge i tak, zdobywamy wreszcie oczko po trafieniu piłki w boisko.

7:23

Deklasują nas Koreanki na zagrywce Kang So-Hwi. Mamy 16. punktów straty do rywalek.

7:22

Kolejny as serwisowy Kang So-Hwi.

7:21

Były problemy techniczne, ale już wznawiamy grę punktem dla Korei Południowej.

7:20

Ponownie świetny serw Kang So-Hwi. Nie możemy przyjąć jej zagrwywki.

7:19

Tracimy 12. punkt, ale trener Jacek Nawrocki prosi o challenge po ataku Stysiak. Nie było bloku, oczko dla Koreanek.

7:18

As serwisowy przeciwniczek "biało-czerwonych".

7:17

Deklasują nas Koreanki w pierwszym secie. Mamy już 10 punktów straty do rywalek.

7:16

Druga przerwa techniczna po udanym ataku Koreanek.

7:15

Swojego oczka doczekała się także Oliwia Różański. Mocny atak z lewej strony i bez szans Koreanki.

6:15

Za chwilę Mędrzyk psuje jednak serw.

6:14

Wreszcie dobry atak Mędrzyk z lewej strony i mamy punkt.

5:14

Park Eun-Jin z zaskakującym asem serwisowym.

5:13

Tracimy do Koreanek już osiem punktów, a trener Jacek Nawrocki prosi o przerwę w spotkaniu.

5:12

Różański atakuje w siatkę.

5:11

Mocnemu atakowi Polek odpowiada kolejny punkt zdobyty przez Kim Jee-Hin.

4:10

Kim Jee-Hin i tracimy kolejne oczko.

4:9

Wznawiamy grę od dwóch zepsutych serwów z obu stron.

3:8

Tracimy dwa punkty z rzędu i mamy pierwszą przerwę techniczną.

3:6

Nowicka rehabilituje koleżankę dobrym uderzeniem po skosie.

2:5

Dla Korei punkt zdobywa Kim Young-Koung, następnie akcję psuje Stysiak.

2:3

Wyrównujemy, ale po błędzie przy wyprowadzeniu piłki tracimy kolejny punkt.

1:2

Tracimy drugi punkt podobnie, ale Magdalena Stysiak zdobywa dla nas oczko.

0:1

Rozpoczynamy od przyjmowania zagrywki i tracimy punkt po kiwce Kim Yeong-Koung.

10:05

Wyjściowa szóstka w reprezentacji Polski:

Julia Nowicka, Kamila Witkowska, Magdalena Stysiak, Natalia Mędrzyk, Zuzanna Efimienko, Oliwia Różański.

10:00

Przed nami hymny obu drużyn.

10:00

Przed rozpoczęciem meczu warto jeszcze dodać, że Polki nie walczą także już o piąte miejsce w klasyfikacji głównej, bowiem do usytuowanych na tym miejscu Turczynek polska reprezentacja traci cztery punkty.

09:53

Przypomnijmy, że dzięki porażkom w swoich spotkaniach głównych rywalek "biało-czerwonych" o Final Six: Belgijek i Japonek, to Polki awansowały do finałów turnieju Ligi Narodów w 2019 roku.

09:49

Dzień dobry, rozpoczynamy relację ostatniego spotkania w fazie interkontynentalnej Ligi Narodów siatkarek: Polska - Korea Południowa. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego przeżywania emocji tego meczu.