Liga Narodów siatkarzy: Emocjonujące starcie Polaków. Biało-czerwoni wygrali z Kanadą

16.06.2019 15:16
Polscy siatkarze

Reprezentacja Polski siatkarzy wygrała z Kanadą 3:1 w Urmii w Lidze Narodów. Przed biało-czerwonymi jeszcze dwa turnieje.

Polscy siatkarze pokonali Kanadę 3:1. Początek meczu należał do biało-czerwonych, którzy bardzo dobrze rozpoczęli mecz. W ataku brylował Dawid Konarski, którego wspomagał Artur Szalpuk. Mistrzowie świata szybko objęli trzypunktowe prowadzenie, a na koniec partii byli górą, wygrywając do 20.

W drugiej części gry sytuacja się zmieniła. Kanadyjczycy nie zamierzali odpuszczać tego spotkania i świetnie zaczął spisywać się Sharone Vernon-Evans, który kończył niemal wszystkie piłki. W środku, rywale odskoczyli nam na trzy punkty 12:9, ale Polacy zaczęli odrabiać straty i było 15:15. Po dobrym ataku Konarskiego i asie serwisowym Kochanowskiego, prowadziliśmy 20:18, ale przeciwnicy zdołali wyrównać, a gra skończyła się na przewagi, którą wygrali Kanadyjczycy 27:25.

Liga Narodów siatkarzy 2019: Na którym miejscu Polacy? Zobacz aktualną TABELĘ

W trzecim secie biało-czerwoni pokazali się tak samo, jak na początku meczu, gdzie po wyrównanej walce i wyniku 12:12, podopieczni Vitala Heynena przejęli inicjatywę i nagle zrobiło się 22:16. Końcówka partii przebiegła spokojnie, a Polacy zwyciężyli do 20.

Polska - Kanada: Zacięta końcówka i triumf biało-czerwonych

Ostatnia część meczu znów była wyrównana. Nasi rywale koniecznie chcieli doprowadzić do tie-breaka, co nie było po naszej myśli. Przy stanie 22:22, Kanadyjczycy popełnili błąd, gdzie Vernon poślizgnął się, czego nie zauważył rozgrywający i dograł piłkę, gdy ten leżał na parkiecie. Dzięki temu Polacy wyszli na prowadzenie, ale i tym razem set rozgrywał się na przewagi. Po ogromnych emocjach, gdzie przeciwnicy mieli dwie piłki setowe, ta partia, jak i cały mecz padł łupem biało-czerwonych, którzy wygrali 28:26 i w całym meczu 3:1.

Kanada - Polska 1:3 (20:25, 27:25, 20:25, 26:28)