Polska - Kanada: Kiedy grają siatkarki? O której mecz Polek? [DATA, GODZINA]

06.06.2021 16:19
Polska - Kanada

Polska - Kanada: o której godzinie mecz? Kiedy grają Polki w Lidze Narodów? Polskie siatkarki wracają na parkiet LN. Biało-czerwone trzecią rundę rozpoczną od starcia z Kanadą. Sprawdź wszytkie potrzebne informacje przed pojedynkiem Polska - Kanada.

Reprezentacja Polski siatkarek meczem z Kanadą rozpocznie trzecią serię w zmaganiach Ligi Narodów. Zespół Jacka Nawrockiego w poprzedniej części odnotował dwie porażki: z Dominikaną 1:3 i z Belgią 2:3 oraz jedno zwycięstwo z Koreą Południową 3:0. Wcześniej biało-czerwone pokonały na inaugurację Włoszki 3:2, ale potem przegrały z Serbią i Turcją po 3:1.

Po sześciu meczach Polki zajmują odległe jedenaste miejsce w tabeli Ligi Narodów z dorobkiem sześciu punktów. Do prowadzących zawodniczek z USA tracą już 12 „oczek”. Taki sam bilans mają najbliższe rywalki – Kanadyjki.

Liga Narodów siatkarek 2021: TABELA. Na którym miejscu Polki?

Jednak w ostatnich meczach to właśnie przeciwniczki Polek są w lepszej sytuacji. Przed trzydniową przerwą reprezentantki Kanady wygrały z Niemkami 3:0 i z Chinkami po zaciętym boju 3:2. Wcześniej uległy Turcji 2:3 i były też gorsze od Dominikanek 1:3, Amerykanek 0:3 i Brazylijek 1:3.

Polska - Kanada: Kiedy grają Polki? O której godzinie?

Liga Narodów siatkarek: Kiedy mecze Polek? Sprawdź TERMINARZ [DATA, GODZINA]

- Wszystkie zespoły, które tutaj przyjechały, stanowią dla nas duże wyzwanie. Z każdego meczu staramy się wyciągnąć jak najwięcej. Jak widać, często brakuje nam "domknięcia" seta, nawet gdy mamy przewagę. Zrobimy wszystko, żeby to poprawić. Każde z tych trzech spotkań będzie dla nas narzędziem do weryfikacji i kontroli postępów – mówił Jacek Nawrocki.

Polska - Kanada na żywo odbędzie się w niedzielę, 6 czerwca o godzinie 18:00. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.