Zamknij

Polska - Kanada GODZINA: Kiedy i o której mecz MŚ siatkarek 2022?

07.10.2022 19:24

Polska - Kanada: godzina, data. Biało-czerwone dzięki wygranej z USA mają szansę na awans do ćwierćfinału mistrzostw świata. Bezpośrednimi rywalkami Polek w walce o promocję do 1/4 mundialu są właśnie Kanadyjki. Sprawdź godzinę i datę następnego meczu biało-czerwonych.

Polska - Kanada
fot. Andrzej Wanda/East News

Reprezentantki Polski po meczu z USA zgodnie przyznawały, że do drużyny znów wrócił optymizm, który nieco przygasł przez porażki z Turcją czy Serbią. Pierwsza okazja na to, by go wykorzystać na boisku będzie już w piątek, gdy biało-czerwone zmierzą się z kolejnym trudnym przeciwnikiem - Kanadą. Skalę trudności podnosi jeszcze to, że dwa zwycięstwa z kolejnymi rywalkami dadzą nam awans do ćwierćfinału mistrzostw świata. - Teraz przed nami dwa ciężkie mecze. Kanada i Niemcy to zespoły, które grają bardzo dobrą siatkówkę. Czy myślimy o awansie? Nie, skupiamy się na każdym kolejnym spotkaniu - podsumowała Agnieszka Korneluk po spotkaniu z USA.

Polki podkreślały, że dużą rolę w ostatnim zwycięstwie pełniło bardzo dobre nastawienia. Nasze siatkarki w pierwszym secie przegrywały już 0:5, a potem 4:10, ale i tak były w stanie odrobić straty. - Widziałyśmy, że Amerykanki są zdziwione tym, jak byłyśmy nastawione. My same się nie widziałyśmy w takiej odsłonie, w takich emocjach. Cieszymy się, że to przełożyło się na wynik - mówiła nasza środkowa Kamila Witkowska.

Polska - Kanada: kiedy mecz MŚ siatkarek 2022?

Kanada na mistrzostwach świata ma podobny bilans jak nasza kadra – 4 wygrane i 3 porażki. Rywalki Polek pokonały Kazachstan, Bułgarię, Niemcy i Tajlandię, a uległy Serbii i USA. W ostatnim spotkaniu drużyna z 19. miejsca rankingu FIVB przegrała z Turcją 3:0. 

Nasza kadra w tym momencie zajmuje w tabeli miejsce, które gwarantuje awans do ćwierćfinału. By je zachować, musimy wygrać oba pozostałe spotkania tej fazy MŚ lub liczyć na potknięcia rywalek. Przypomnijmy, że do ćwierćfinału awansują 4 drużyny, a Polska i Kanada bezpośrednio rywalizują o 4. pozycję. Piątkowy mecz może więc zadecydować o dalszych losach biało-czerwonych na turnieju. 

Polska - Kanada: godzina, data

Mecz Polska - Kanada na żywo w MŚ siatkarek 2022 odbędzie się w piątek 7 października o godz. 20:30. Transmisję spotkania pokaże Polsat Sport i TVP Sport. Do tego, na sport.radiozet.pl przeprowadzimy relację live ze spotkania.

loader

RadioZET.pl