Zamknij

Porażka na własne życzenie. Polskie siatkarki uległy Japonii

08.06.2021 17:45
Polska - Japonia
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/East News

Reprezentacja Polski siatkarek prowadziła 2:0, a jednak przegrała na własne życzenie z Japonią 2:3 (25:22, 25:22, 22:25, 23:25, 14:16) w dziewiątym meczu Ligi Narodów siatkarek 2021. W sobotę 12 czerwca biało-czerwone zmierzą się z Brazylią.

  • Reprezentacja Polski siatkarek w 9. kolejce Ligi Narodów przegrała z Japonią 3:3
  • Po dziewięciu spotkaniach biało-czerwone dysponują bilansem 3-6
  • Kolejny mecz Polki zagrają 12 czerwca z Brazylią

Reprezentacja Polski siatkarek do spotkania z Japonią przystępowała z 11. pozycji w tabeli Ligi Narodów 2021. Przed dwoma dniami biało-czerwone rozegrały pięć setów z Kanadą (3:2), a w poniedziałek to samo, tylko z innym efektem powtórzyły z Holandią. Nie inaczej było w konfrontacji z ekipą z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Trener Jacek Nawrocki tym razem odesłał do kwadratu dla rezerwowych Zuzannę Efimienko-Młotkowską i Karolinę Drużkowską. Nawet na moment nie weszła Malwina Samrzek-Godek, a na pozycji atakującej wystąpiła Magdalena Stysiak. Za przyjęcie odpowiadały Zuzanna Górecka i Olivia Różański, która po raz pierwszy dostała tyle czasu od szkoleniowca. Niestety, ze swojej szansy nie skorzystała, bo długimi fragmentami grała bardzo słabo zarówno w przyjęciu, jak i w ofensywie.

LN siatkarek 2021: Polska - Japonia [WYNIK]

To nie był dobry mecz do oglądania dla kibiców. Działo się wiele, ale jakość gry pozostawiała bardzo dużo do życzenia po obu stronach siatki. Drużyny "falowały", raz jedna zyskiwała przewagę, by za moment popełnić kilka prostych błędów. Korzystały na tym Polki, które wygrały dwie pierwsze partie, po czym... stanęły.

Japonia nie podłamała się, poprawiła relację blok - obrona, a biało-czerwone nie mogły rozczytać jedynej taktyki rywalek - 90 procent piłek szło na lewe skrzydło, a mimo to bloków było jak na lekarstwo. Nawrocki się wściekał, ale nic to nie dało, bo Koga i Ishikawa niemal we dwójkę "załatwiły" reprezentację Polski.

To szósta porażka Polek w dziewiątym meczu LN siatkarek 2021. W sobotę nasz zespół zmierzy się z Brazylią.

Polska - Japonia 2:3 (25:22, 25:22, 22:25, 23:25, 14:16)

Zapis relacji z meczu Polska - Japonia

RadioZET.pl