Zamknij

Polska - Japonia: Kiedy mecz LN siatkarek? O której grają Polki? [GODZINA, DATA]

08.06.2021 12:47
Maria Stenzel
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Polska - Japonia GODZINA, DATA: Kiedy mecz Polek w Lidze Narodów siatkarek? O której godzinie polskie siatkarki grają w 9. kolejce meczów LN? Sprawdź podstawowe informacje nt. meczu Polska - Japonia w LN siatkarek 2021.

  1. Polska - Japonia: Kiedy mecz LN siatkarek? O której grają Polki? [GODZINA, DATA]
  2. Polska - Japonia GODZINA, DATA: Kiedy i o której mecz LN siatkarek?

Reprezentacja Polski siatkarek zagra z Japonią w ramach dziewiątej kolejki meczów Ligi Narodów 2021. Japonki będą faworytkami tego spotkania, ale kibice wierzą, że po dobrym pojedynku z Holandią, biało-czerwone postawią się także i reprezentantkom z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Podopieczne Jacka Nawrockiego, wskazywane przez wielu ekspertów przed rozpoczęciem LN jako jedne z faworytek do awansu do Final Four, zdecydowanie zawodzą. Polskie siatkarki tylko trzy razy pokonywały swoje rywalki, z czego tylko raz zdobyły trzy punkty, a aż pięciokrotnie musiały uznawać wyższość przeciwniczek. Na ten moment w tabeli plasują się na 11. miejscu z zaledwie dziewięcioma punktami na koncie.

Polska - Japonia: Kiedy mecz LN siatkarek? O której grają Polki? [GODZINA, DATA]

Japonki z kolei zajmują piątą pozycję i do tej pory przegrały jedynie z Brazylią (0:3) i Holandią (0:3). Zgromadziły 17 "oczek".

Co ciekawe, w ostatnich 10 latach Polska mierzyła się z Japonią aż sześciokrotnie. Cztery razy wygrywały biało-czerwone, zaś dwa - Japonki.

Polska - Japonia GODZINA, DATA: Kiedy i o której mecz LN siatkarek?

Mecz Polska - Japonia w dziewiątek kolejce Ligi Narodów siatkarek odbędzie się we wtorek, 9 czerwca, o godzinie 15:00. Relacja live i wynik online meczu Polska - Japonia na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl