Liga Narodów siatkarzy: Porażka Polaków z Iranem, kolosalne zamieszanie na koniec meczu

15.06.2019 18:57

Polscy siatkarze przegrali z Iranem w drugim meczu w turnieju w Urmii w Lidze Narodów 2:3. W trakcie spotkania nie popisali się sędziowie, którzy podejmowali katastrofalne decyzje.

Polska - Iran fot. FIVB

Polscy siatkarze dobrze zaczęli mecz, gdzie pewnie w ataku spisywał się Łukasz Kaczmarek. Biało-czerwoni prowadzili w środku seta 15:12, ale później do głosu doszli Irańczycy, którzy wygrali 25:20.

Drugą partię Polacy zaczęli świetnie i prowadzili 6:0. W trakcie spotkania znać o sobie dali sędziowie. Po raz pierwszy zaprezentowali się z fatalnej strony po ataku Karola Kłosa, który umieścił piłkę w boisku. Arbitrzy pokazali aut. Vital Heynen poprosił o challenge, który wykazał, że piłka bez problemu zmieściła się na parkiecie. W trakcie rozgrywki, biało-czerwoni utrzymywali bezpieczną przewagę nad rywalami i ostatecznie wygrali 25:21.

Polska - Iran: Genialne obrony Popiwczaka, kuriozalne decyzje sędziów

W trzeciej części meczu w obronie szalał Jakub Popiwczak a w ataku Łukasz Kaczmarek. Polacy prowadzili 10:6, ale Iran nie odpuszczał i po dobrym fragmencie gry prowadzili 13:12. To jednak nie powstrzymało mistrzów świata, którzy nałożyli swój styl gry i wygrali 25:18.

Początek czwartego seta był niezwykle wyrównany. Po remisie 8:8, Irańczycy zaczęli punktować, a Polacy stanęli w miejscu. Świetnie spisywał się Milad Ebadipour i po jego atakach na tablicy widniał wynik 18:11. Podopieczni Vitala Heynena nie potrafili zagrozić przeciwnikowi i przegrali 17:25, a zwycięzcę miał wyłonić tie-break.

W piątej partii Iran będący na fali po czwartym secie nadal grał swoje, a biało-czerwoni nie potrafili ich powstrzymać. Mimo że przy stanie 8:5 Dawid Konarski zmienił Łukasza Kaczmarka, nie był w stanie doprowadzić do wyrównania. Na sam koniec meczu arbitrzy wywołali ogromny skandal swoimi decyzjami. Sędziowie odgwizdali dotknięcie siatki przez Irańczyków, jednak kamery nie pozwoliły ocenić, czy doszło do błędu czy nie. Później arbiter zarządził powtórzenie akcji, aby na sam koniec przyznać punkt Iranowi.

Iran - Polska 3:2 (25:20,21:25,18:25,25:17,15:8)