Polska – Iran: W taki sposób irańscy kibice żegnali polskich siatkarzy [WIDEO]

Maciej Walasek
15.06.2019 22:56
polscy siatkarze
fot. kadr z wideo

Polscy siatkarze w momencie opuszczania hali w Urmii zostali pożegnani przez irańskich kibiców. Fani bili brawo i wykonywali przyjazne gesty, co tylko potwierdza, że biało-czerwonym nie zagraża niebezpieczeństwo ze strony kibiców.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polscy siatkarze rozgrywają trzeci turniej w ramach Ligi Narodów. Tym razem rywalizują w Iranie, o którym w ostatnim czasie zrobiło się głośniej za sprawą Michała Kubiaka. Kapitan reprezentacji Polski użył gorzkich słów w kierunku tego narodu, co odbiło się szerokim echem w świecie sportu. W związku z tym przed wyjazdem do Iranu pojawiły się obawy o polskich zawodników i wątpliwości, co do zachowania Irańczyków.

Na szczęście skończyło się tylko na strachu. Zaczęło się od pozytywnej wiadomości od Karola Kłosa, który napisał na Twitterze, że biało-czerwoni zostali bardzo ciepło przyjęci w Iranie, a fani traktują ich z dużym szacunkiem.

Polska - Iran: Biało-czerwoni przyjęci z szacunkiem

W samym meczu Polski z Iranem również nie dochodziło do gorących spięć, a ewentualne dyskusje pod siatką toczyły się w spokojnej atmosferze. Podobnie było na trybunach, gdzie fani nie zachowywali się agresywnie w stosunku do mistrzów świata, tylko dopingowali swoją drużynę.

Liga Narodów siatkarzy 2019: Na którym miejscu Polacy? Zobacz aktualną TABELĘ

Kiedy reprezentacja Polski opuszczała halę w Urmii autokarem, irańscy kibice pożegnali biało-czerwonych brawami, trąbieniem i przyjaznymi gestami. Moment wyjazdu Polaków do hotelu został nagrany i opublikowany w sieci.

Reprezentacja Polski siatkarzy przegrała z Iranem 2:3. Podopieczni Vitala Heynena w niedzielę zagrają z Kanadą. Relacja na żywo z tego spotkania na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/Twitter/MW