Zamknij

Wilfredo Leon zadebiutował w reprezentacji Polski. Biało-czerwoni pokonali Holandię

Maciej Walasek
27.07.2019 18:49
Wilfredo Leon
fot. Siatkarska Liga/Facebook

Polscy siatkarze wygrali z Holendrami 3:0 (25:20, 25:19, 25:22) w meczu towarzyskim w Opolu. W dodatkowym secie, mistrzowie świata również byli górą i wygrali 25:21. W tym spotkaniu w biało-czerwonych barwach zadebiutował Wilfredo Leon. Pochodzący z Kuby przyjmujący musiał wcześniej odbyć dwuletnią karencję.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zespoły już wcześniej umówiły się, ze w przypadku zwycięstwa 3:0 jednego z nich rozegrają dodatkowego seta, którego też wygrali biało-czerwoni 25:21.

W niedzielę odbędzie się drugie spotkanie tych ekip. W przyszłym tygodniu mistrzowie świata wezmą zaś udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie. Będzie to ich ostatni sprawdzian przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk, który odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia w Gdańsku.

Zobacz także

Polska - Holandia: Debiut Wilfredo Leona

Wilfredo Leon, który w środę skończy 26 lat, w latach 2007-12 występował w drużynie narodowej Kuby, z którą dziewięć lat temu wywalczył wicemistrzostwo świata. Z uwagi na obowiązujące w tym kraju przepisy, by skorzystać z jednej z wielu atrakcyjnych ofert z czołowych klubów w Europie, musiał jednak zrezygnować z reprezentowania ojczyzny. Polskie obywatelstwo otrzymał 14 lipca 2015 roku. Wszystkie wymagane dokumenty w sprawie zmiany tzw. paszportu sportowego, czyli federacji macierzystej, wpłynęły do siatkarskiej centrali (FIVB) 24 lipca 2017 roku i od tego dnia liczony był okres dwuletniej karencji.

W rywalizacji o stawkę w najbliższym czasie przyjmujący Sir Sicoma Colussi Perugia będzie mógł wesprzeć biało-czerwonych w sierpniowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk w Tokio oraz we wrześniowych mistrzostwach Europy.

RadioZET.pl/PAP/MW